X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

450 tysięcy złotych odszkodowania dla potrąconego przez samochód rowerzysty

2014-06-30 15:35 poniedziałek
bike
450 tysięcy złotych odszkodowania dla potrąconego przez samochód rowerzysty. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Tematy związane z rowerzystami co roku powracają razem z pierwszymi, wiosennymi promieniami słońca. To właśnie w okresie wiosenno-letnim odnotowuje się największą liczbę wypadków z udziałem cyklistów. Mimo apeli policji i licznych akcji społecznych, wciąż ciężko mówić o jakiejkolwiek symbiozie na drodze. Kierowcy narzekają na skrajną nieodpowiedzialność rowerzystów, ci zaś odgryzają się zarzutami o celowym utrudnianiu przejazdów.

Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku, niestety bywają jednak sytuacje, w których wina jednej ze stron jest ewidentna i tragiczna w skutkach, o czym trzy lata temu przekonał się Pan Karol, 28-letni rowerzysta z Wrocławia.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Na dwa miesiące przed wypadkiem, Pan Karol dostał pracę jako operator koparki w jednej z wrocławskich firm budowlanych. Po kilkumiesięcznej przerwie zawodowej i niemałych inwestycjach w wymagane kursy i szkolenia, możliwość podjęcia pracy stanowiła dla niego wielki powód do radości.

W kwietniu 2011 roku jego firma otrzymała zlecenie na remont starego wiaduktu kolejowego. Nowy plac budowy znajdował się niespełna 8km od jego miejsca zamieszkania, dlatego Pan Karol postanowił przesiąść się na rower, co wydawało się wówczas świetnym pomysłem, biorąc pod uwagę fakt, że większość trasy dojazdu przebiegała wzdłuż wytyczonej ścieżki rowerowej. Niestety, ta decyzja okazała się brzemienna w skutkach.

W czwartkowy, pogodny poranek Panu Karolowi nie udało się dotrzeć do pracy. Został potrącony przez samochód w miejscu, w którym ścieżka rowerowa przecinała pas jezdni. Nieustalony sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy mu pomocy. Dopiero nadjeżdżający, inny rowerzysta zaalarmował odpowiednie służby. Gdyby nie natychmiastowa reakcja przypadkowego cyklisty, Pan Karol najprawdopodobniej poniósłby śmierć w wyniku rozległych obrażeń.

Bez szans na normalne życie

Złamania otwarte obu kości udowych, obrzęk mózgu, wstrząs urazowo-krwotoczny, niewydolność nerek – to tylko wycinek z dokumentacji medycznej 28mio latka. Po wypisie ze szpitala, przez kilka miesięcy był przykuty do łóżka i stale wymagał opieki bliskich oraz pielęgniarki, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. W marcu 2012 roku orzeczono znaczny stopień niepełnosprawności i skierowano go na rehabilitację – 4 razy w tygodniu zajęcia na basenie i siłowni pod opieką fizjoterapeuty. Pan Karol do dziś nie odzyskał pełni sprawności i pozostaje pod stałą opieką psychologa.

Finał sprawy: odszkodowanie i bezkarność sprawcy

W kwietniu 2012 Pan Karol za pośrednictwem wynajętego adwokata wystąpił o odszkodowanie do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Negocjacje przyniosły propozycję wypłaty 100 000 złotych z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, jednak zdaniem poszkodowanego ta kwota w żaden sposób nie odzwierciedlała skali poniesionych przez niego szkód. Sprawa została przekazana prawnikom z Europejskiego Centrum Odszkodowań, którzy od tej pory występowali w imieniu Pana Karola.

Po wielomiesięcznych działaniach kancelarii, w kwietniu tego roku, udało się zawrzeć ugodę z Ubezpieczycielem, na mocy której rowerzysta uzyskał łącznie 450 000 zł za doznane cierpienia. Sprawcy zdarzenia nigdy nie udało się odnaleźć. Z powodu braku świadków oraz możliwości identyfikacji kierowcy czy nawet marki samochodu jakim się poruszał, wrocławski komisariat policji prowadzący sprawę zdecydował o jej umorzeniu.

Dane bohatera tekstu zostały celowo zmienione.

Aleksander Biernacki
toktu.pl
 
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wykaz świadczeń zdrowotnych - wykaz zawierający świadczenia zdrowotne objęte ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.