X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Assistance - warto mieć, gdy pogarszają się warunki drogowe

2010-11-24 09:10 środa
Assistance - warto mieć, gdy pogarszają się warunk
Zima zbliża się dużymi krokami. Warunki na drogach stają się coraz gorsze, temperatura spada, a meteorolodzy zapowiadają w najbliższych dniach opady śniegu. Warto więc zastanowić się, czy jesteśmy odpowiednio przygotowani na niespodzianki, jakie mogą przydarzyć się podczas wyjazdu na narty czy choćby w drodze do pracy.

By zyskać dodatkowe zabezpieczenie w trasie, można wykupić komunikacyjne assistance. Bardzo często jest ono dodawane za darmo, jeżeli klient nabędzie w danym towarzystwie pakiet OC i AC.

Właściciele tego typu polisy mogą liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach podczas podróży, takich jak wypadek, awaria, unieruchomienie lub kradzież pojazdu, choroba, obrażenia ciała lub śmierć kierowcy.

Ubezpieczyciele oferują zazwyczaj pomoc:
 • techniczną, np. holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu naprawczego,
 • medyczną - leczenie ambulatoryjne oraz hospitalizacja kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu,
 • finansową, np. zakwaterowanie kierowcy i pasażerów w hotelu w sytuacji, gdy naprawa pojazdu nie może się odbyć w tym samym dniu, w którym zaistniało zdarzenie, zwrot kosztów holowania pojazdu, naprawy pojazdu;
 • informacyjną.
Decydując się na zakup tego typu polisy warto zwrócić uwagę na:
 • zakres ubezpieczenia - co dokładnie obejmuje assistance? Jedynie pomoc w razie kolizji, czy również awarii;  możemy liczyć na wsparcie, gdy złapiemy gumę, zabraknie nam paliwa, zepsują się wycieraczki lub zatrzaśniemy kluczyki?
 • kwotowe limity pokrywania kosztów holowania, a także to, gdzie auto zostanie odstawione (do domu, do warsztatu, do najbliższego warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela, na parking);
 • czy osoba poszkodowana przez nas może liczyć na holowanie z naszej polisy;
 • powyżej ilu kilometrów od miejsca zamieszkania pomoc assistance zaczyna obowiązywać.

OZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • OWU
  2010-11-26 18:38 piątek ~meg | [+] odpowiedz
  Bardzo ważne jest przy kupnie jakiegokolwiek ubezpieczenia zapoznanie się z OWU - dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osobowe ubezpieczenia - Do ubezpieczeń osobowych zaliczamy umowy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.