X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ekspert Link4 o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych

2011-11-07 09:20 poniedziałek
Ireneusz Szczęsny - Link4
Poprawi się także sytuacja klientów, jeśli chodzi o wypłacanie świadczeń przez towarzystwo. Dużo szybciej otrzymają oni należny im zwrot niewykorzystanej składki. Towarzystwo będzie miało 14 dni na wypłatę zwrotu składki po otrzymaniu od klienta dokumentów, stwierdzających na przykład trwałą utratę pojazdu. Zaś sam zwrot będzie przysługiwał za każdy dzień niewykorzystanej, a opłaconej składki (nie, jak dotychczas, za pełny miesiąc).

To jednak nie koniec ułatwień dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ustawodawca, idąc z duchem czasu, pomyślał o korzyściach płynących ze stosowania zdobyczy XXI wieku oraz o stałym rozwoju innowacyjnych rozwiązań oferowanych m.in. w segmencie ubezpieczeń direct.

Dokumenty, które otrzymywaliśmy dotychczas od swojego ubezpieczyciela, a które zawierały podpis odtworzony mechanicznie (np. przez drukarkę komputerową), wywoływały zazwyczaj grymas na twarzy legitymującego nas stróża prawa. Nowe przepisy zrównują ważność podpisu odtworzonego mechanicznie z tym napisanym odręcznie.

Dzięki temu nowe prawo rozwieje obawy klientów co do ważności polis otrzymywanych drogą elektroniczną.

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych daje wiele nowych możliwości także ubezpieczycielom.

Jedną z nich jest kwestia możliwości zmiany wysokości składki w trakcie trwania polisy. Towarzystwo będzie miało taką ewentualność, jeśli okaże się, że klient, podczas zawierania umowy ubezpieczenia, zataił bądź podał ubezpieczycielowi nieprawdziwe dane, mające wpływ na wysokość składki.

Ireneusz Szczęsny
Kierownik Zespołu Wsparcia Operacyjnego Link4 TU SA
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stopa zastąpienia - wielkość uzyskanej emerytury w stosunku ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.