X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ekspert Link4 o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych

2011-11-07 09:20 poniedziałek
Ireneusz Szczęsny - Link4
Obowiązujące jeszcze do 10 lutego 2012 roku przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przeszły poważną metamorfozę. Ustawodawca dosyć gruntownie przeanalizował nie tyle samą treść ustawy, co skutki jej obowiązywania w praktyce.

Te ostatnie nierzadko oznaczały dla klientów podwójny wydatek. Sęk tkwił w szczegółach i dotyczył formy oraz daty dostarczenia przez klienta oświadczenia o rezygnacji z ubezpieczenia w dotychczasowym towarzystwie. Nie otrzymawszy w terminie takowego oświadczenia, towarzystwo zobligowane było zawrzeć nową umowę ubezpieczenia OC.

Nie zmienia się co prawda wymagany termin dostarczenia oświadczenia, ale od 11 lutego 2012 roku wiążąca będzie data stempla pocztowego listu zawierającego oświadczenie z rezygnacją. Ustawodawca przygotował rozwiązanie także dla tych, którym zdarzyło się zapomnieć o tym, że ich dotychczasowa polisa została automatycznie „przedłużona”.

Jeśli właśnie zakupili ubezpieczenie w innym towarzystwie, wówczas mogą zrezygnować z tej pierwszej polisy (automatycznie „przedłużonej” przez dotychczasowego ubezpieczyciela). Klient zapłaci wówczas swojemu, byłemu już, towarzystwu jedynie za ochronę do dnia złożenia rezygnacji.

Zgodnie z nowymi przepisami, nabywcy pojazdu również nie dosięgnie pułapka automatycznego odnowienia ubezpieczenia OC. Polisa osoby zbywającej samochód (a wraz z nim ubezpieczenie), w przypadku niewypowiedzenia ochrony przez nabywcę auta, będzie obowiązywała jedynie do końca jej trwania – nie nastąpi zawarcie kolejnej umowy.

Klient nie będzie musiał zachodzić w głowę, do kiedy obowiązuje jego polisa. Przypomni mu o tym bowiem jego ubezpieczyciel – zobowiązany będzie to zrobić nie później niż na 14 dni przed datą zakończenia ochrony ubezpieczeniowej.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Multiagent - agent, który wykonuje czynności agencyjne ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.