X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do listy pytań

Zaświadczenie o zniżkach - jak je czytać?

Podobnie jak tabele BM, zaświadczenia również nie są jednolite. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własny wzór zaświadczenia i w różny sposób wpisuje informacje na temat posiadanych zniżek. Najczęściej jednak zaświadczenie ma charakter listy – wyszczególnione są wszystkie okresy ubezpieczenia wraz z nr rej. pojazdów jakie ubezpieczaliśmy w konkretnym zakładzie ubezpieczeń. Aby dowiedzieć się jakie przysługują nam zniżki musimy policzyć wszystkie pełne okresy ubezpieczenia (12 miesięcy) rozpoczynając od pierwszej polisy. Łatwo określić klasę BM, jeśli ubezpieczamy jeden pojazd i mamy pełne okresy ubezpieczenia. Trudniej, jeśli ubezpieczamy kilka pojazdów, są różne lub niepełne okresy ubezpieczenia. Na zaświadczeniu widnieją również informacje na temat szkód (data, z jakiego ryzyka), które zaistniały w okresie ubezpieczenia.  Pamiętaj! Ustalając klasę BM bierze się pod uwagę wszystkie zaświadczenia. Tzn. jeśli ubezpieczaliśmy pojazdy w kilku towarzystwach musimy ze sobą zsumować okresy od każdego ubezpieczyciela.
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.