X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Holowanie pojazdu zagwarantuje nam assistance komunikacyjne

2011-03-07 09:37 poniedziałek
Holowanie pojazdu zagwarantuje nam assistance komu
Każdemu może zdarzyć się taka sytuacja, która będzie wymagać odholowania pojazdu. Jakie ubezpieczenie wykupić, aby w takiej chwili mieć zapewnione holowanie? Na co należy zwrócić uwagę, kupując polisę, które zapewnia taką usługę?

Aby mieć zagwarantowaną usługę holowania, należy wykupić assistance komunikacyjne.

Holowanie jest usługą dosyć kosztowną. Jeśli zdecydujemy się zorganizować ją na własną rękę, jesteśmy narażeni na to, że za wykonaną usługę firma wystawi bardzo wysoki rachunek, bądź zabierze nasz samochód do „znajomego” warsztatu, w którym stawki także będą dużo wyższe od tych, które oferują renomowani usługodawcy, współpracujący z dużymi firmami assistance.  

Ubezpieczenie assistance jest bardzo pomocnym produktem, warto jednak mieć na uwadze jego ograniczenia i wskazane w polisie limity.

Jeśli chodzi o holowanie, decydując się na zakup takiej polisy należy sprawdzić, do jakiej kwoty pokrywane są koszty i gdzie auto zostanie odstawione (do domu, do warsztatu, do najbliższego warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela, na parking). Jest to istotna sprawa - znając wszystkie szczegóły ubezpieczenia, będziemy świadomi, kiedy możemy i mamy prawo liczyć na pomoc.

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na limity kilometrów oraz to, w jaki sposób są one mierzone (odległość w linii prostej, czy rzeczywiście przejechana lawetą droga).

Równie istotna jest minimalna odległość od miejsca zamieszkania - wiele polis zawiera takie ograniczenie. Jeśli auto zepsuło się np. 10 km od domu, nie można skorzystać z bezpłatnego holowania. Za dodatkową opłatą to ograniczenie można znieść.

Ubezpieczenie Assistance komunikacyjne jest zwykle traktowane jako mało znaczący dodatek do pakietu ubezpieczeń. Warto jednak je nabyć, zważywszy, że auto przeważnie odmawia posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie, a zamawiając holowanie na własną rękę nie wiemy, jaką jakość usług zagwarantuje nam przypadkowo wybrana firma.

AZ


Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia - każda osoba fizyczna ma prawo ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.