X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Interrisk: By każdy mógł wrócić do domu

2014-08-28 14:36 czwartek
Od 31 sierpnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych. Tego dnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

InterRisk od kilkunastu lat organizuje akcje promujące bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na drodze. Co roku rozdaje tysiące odblasków najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w całej Polsce. Według policji osoba, która nie ma elementów odblaskowych staje się widoczna dopiero z odległości 20 metrów. To za krótki czas w wielu wypadkach na reakcję. Droga hamowania samochodu osobowego przy średniej prędkości wynosi bowiem 40 metrów. Człowiek noszący odblaski jest widoczny już z odległości 150-300 metrów.

- W Polsce rocznie na drogach śmierć ponosi około 6 tysięcy ludzi, 70 tysięcy zostaje poszkodowanych, a ponad połowa to piesi i rowerzyści - Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Osobowych. - - Około 50 procent wypadków zdarza się w porze wieczornej i nocnej. Noszenie odblasków może zapobiec wielu wypadkom, nie tylko z udziałem dzieci, ale też i dorosłych. Stąd nasze starania od wielu lat, żeby nie tylko ubezpieczać, ale także zabezpieczać Klientów, szczególnie tych najmłodszych.

Do tej pory obowiązek noszenia odblasków miały jedynie dzieci do 15. roku życia, od niedzieli pieszy może poruszać się bez elementów odblaskowych po zmierzchu jedynie drogą przeznaczoną wyłącznie dla niego lub po chodniku, bądź w strefie zamieszkania.

InterRisk rocznie ubezpiecza milion uczniów i  studentów. Tylko w tym roku w ramach akcji szkolnej pracownicy Oddziałów i Centrali firmy mają do przekazania ubezpieczonym przez InterRisk uczniom, przedszkolakom i studentom, a także uczestnikom sponsorowanych przez firmę imprez sportowych 100 000 breloków odblaskowych LED oraz 12 000 worków odblaskowych na obuwie.

Nie trzeba nosić kamizelek odblaskowych, wystarczą drobne elementy: opaska, brelok, worek na obuwie, naszywki na kurtce, które często bywają nazywane „gadżetami życia”, by być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Źródło: InterRisk
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cena nabycia jednostki uczestnictwa - kwota, według której jednostki uczestnictwa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.