X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak kupić dobrą polisę assistance

2013-02-19 11:52 wtorek
Polisa assistance
Dobrowolna polisa assistance zapewni ochronę ubezpieczeniową od zdarzeń losowych. Zarówno w przypadku kolizji, jak i awarii polisa oferuje szereg udogodnień pozwalających w łatwiejszy sposób uporać się z danym problemem.

Interesującym faktem jest możliwość skorzystania z tego typu usług w wariancie kilkudniowym. Ewentualnością dla bardziej wymagających jest zawarcie polisy na dłuższy okres – roczny.

Kluczowym wymaganiem, które musi spełnić auto jest wiek, ponieważ standardową, górną granicą, do której ubezpieczyciel zawrze polisę jest 10 lat. Zdarza się również, że ubezpieczyciel uzależnia podpisanie umowy od posiadania przez klienta innych ubezpieczeń komunikacyjnych w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie powinny nas dziwić te wymogi, ponieważ ubezpieczyciel wychodzi z założenia, że im starszy pojazd tym wyższe ryzyko wystąpienia awarii lub szkody.

Jeżeli decydujemy się na zakup ubezpieczenia assistance powinniśmy mieć świadomość, że jak każda umowa również polisa assistance ma wyłączenia. Elementarnym błędem jest świadomość, iż każdego miejsca, w którym auto zostanie unieruchomione zostaniemy zaholowani do miejsca zamieszkania.

Problem pojawia się niestety, kiedy jest już za późno, ponieważ nie zostaniemy zaholowani do domu, lecz „ do najbliższego punktu mogącego wykonać naprawę” (cytat OWU).

Analizując oferty zakładów ubezpieczeń można zauważyć, że jest wiele zapisów nie do końca zrozumiałych i dobrych, korzystnych dla klienta. Należy pamiętać, że każda wizyta w punkcie mogącym dokonać naprawę lub brak możliwości przywrócenia pojazdu do poruszania się na miejscu zdarzenia wiąże się z kosztami dodatkowymi.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy uszkodzone auto posiada, autocasco. Wtedy naprawa będzie pokryta z tej polisy (oczywiście w zależności o tego, na jakich warunkach została zawarta). Jednak mając AC powinniśmy posiadać w pakiecie ochronę assistance, ponieważ obie polisy się uzupełniają, zapewniając kompleksową ochronę w przypadku awarii.

Assistance krótkoterminowy ma jednak to do siebie, że posiada szeroki zakres i działa – a przynajmniej powinien – na terenie całego świata.

Łatwy i przejrzysty sposób zawierania tego typu umów sprawił, że ubezpieczenie ma wielu zwolenników, ponieważ można wykupić je przez telefon bądź internet bez konieczności wcześniejszej wizyty przedstawiciela TU, który sprawdza stanu techniczny pojazdu.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.