X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak sprawdzić, czy towarzystwo sprawnie likwiduje szkody?

2011-04-18 09:20 poniedziałek
Jak sprawdzić czy towarzystwo sprawnie likwiduje s
Wielu klientów towarzystw ubezpieczeniowych, którzy wykupili komunikacyjne ubezpieczenie autocasco, nie zgadza się z wysokością przyznanego odszkodowania, ponieważ bardzo często nie starcza ono na naprawę samochodu. Część osób skarży się na zbyt długie przetrzymywanie samochodu w naprawie. Jak zatem uniknąć takich nieprzyjemności? Jak sprawdzić, czy towarzystwo, w którym zamierzamy kupić polisę, jest sprawne w zakresie likwidacji szkód?

Zainteresowany kupnem polisy autocasco powinien wykonać kilka kroków:
 1. zajrzeć na stronę internetową firmy – tam powinniśmy znaleźć informacje odnośnie procedur, którymi ubezpieczyciel posługuje się w procesie obsługi posprzedażowej oraz opis, w jaki sposób możemy przyspieszyć procedurę likwidacji szkody. Takie informacje mogą być dla nas przydatne;
 2. sprawdzić, czy firma pozwala na śledzenie procesu likwidacji szkody - dostęp on-line do informacji, na jakim etapie likwidacji szkody jest ubezpieczyciel;
 3. zweryfikować firmę u Rzecznika Ubezpieczonych - Rzecznik publikuje na swojej stronie cykliczne raporty dotyczące skarg zgłaszanych przez ubezpieczonych. Jeżeli w statystyce na temat danego ubezpieczyciela pojawia się niewiele skarg - można założyć, że firma działa sprawnie. Oczywiście nie należy zapominać, że na rynku funkcjonują zarówno większe jak i mniejsze firmy - dlatego patrząc na liczbę skarg należy brać pod uwagę także liczbę klientów danej firmy. Zwróćmy uwagę na tematykę skarg - nie wszystkie bowiem muszą dotyczyć procesu szacowania i wypłaty odszkodowania;
 4. poszukać informacji na forach internetowych – pamiętajmy, że na stronach internetowych najczęściej wypowiadają się osoby z negatywnymi doświadczeniami z danym towarzystwem. Jeśli jednak spotkamy się z przykładami reakcji ubezpieczyciela - propozycjami dodatkowego kontaktu z osobą, która była niezadowolona z obsługi, rozwiązania sprawy bądź zwykłymi wyjaśnieniami, będzie to oznaczało, że mamy do czynienia z instytucją, która rzeczywiście dba o swoich klientów.
Takie informacje pozwolą nam sprawdzić ubezpieczyciela. Pamiętajmy jednak, że nic nie da nam 100% gwarancji, że towarzystwo będzie podejmowało takie decyzje, jakie byśmy oczekiwali. Poznanie bliżej danej firmy może obniżyć ryzyko długich i męczących przepraw związanych z likwidacją szkody.

AZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • 2011-06-02 20:06 czwartek ~krzysztof | [+] odpowiedz
  W artykule ładnie jest opisane jak łatwo sprawdzać wierzytelność T.U. nic więcej błędnego.Otóż największa firma w naszym kraju przyczyni się do twoich zmartwień.Rzeczoznawcy w czasie naprawy opiekuj... czytaj dalej »
 • 2011-05-30 15:39 poniedziałek ~iga | [+] odpowiedz
  Wniosek z tego jeden - nie ma co kupować najtańszej polisy, bo potem mogą być problemy z likwidacją szkód
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wykup ubezpieczenia - sytuacja, w której towarzystwo ubezpieczeniowe ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.