X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak zapłacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?

2010-12-20 09:10 poniedziałek
Jak zapłacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie oc
W nowym roku stawki za OC ponownie wzrosną. Warto więc przeanalizować, co wpływa na cenę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Przydatna również byłaby wiedza dotycząca systemu zniżek, stosowanego przez poszczególne towarzystwa.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Każdy, kto posiada pojazd podlegający rejestracji, musi wykupić polisę OC. Umowę zawiera się z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym na okres 12 miesięcy, chyba że pojazd zarejestrowany jest na czas krótszy niż rok (możliwe jest wówczas zawarcie umowy krótkoterminowej).

Ubezpieczyciele uzależniają wysokość składki ubezpieczeniowej m.in. od:
 • marki pojazdu,
 • rodzaju pojazdu,
 • pojemności silnika,
 • miejsca zamieszkania właściciela.
Jak zdobyć zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne?

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że zniżki w ubezpieczeniu otrzymuje się nie tylko za bezszkodową jazdę. Oprócz przebiegu ubezpieczenia, przy naliczaniu zniżek za polisę towarzystwa najczęściej biorą pod uwagę:
 • wiek posiadacza pojazdu mechanicznego,
 • okres posiadania prawa jazdy,
 • rodzaj płatności za ubezpieczenie (jednorazowy/ ratalny, przelew bankowy/ e-przelew),
 • okres eksploatacji pojazdu,
 • posiadanie innych umów ubezpieczenia w tym samym zakładzie ubezpieczeń,
 • model pojazdu,
 • posiadanie dzieci,
 • zamontowane dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe lub nowoczesne technologie pozwalające zlokalizować samochód.

OZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cesja - umowa oznaczająca przeniesienie przez cedenta ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.