X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak zmienia się cena pakietu OC i AC po kolejnej szkodzie?

2011-12-13 10:21 wtorek
pakiet ubezpieczen komunikacyjnych
Ubezpieczenie autocasco (AC) ma na celu ochronę naszego majątku, w tym przypadku pojazdu mechanicznego od skutków takich zdarzeń, jak uszkodzenie, zniszczenie czy kradzież, i to w okolicznościach, w których musielibyśmy – gdyby nie to ubezpieczenie – sami pokryć powstałe szkody.

Przed zawarciem polisy warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których znajduje się wyszczególnienie zdarzeń od których przysługuje odszkodowanie. Warunki ubezpieczenia AC, oferowanego przez poszczególnych ubezpieczycieli mogą zdecydowanie różnić się zarówno co do zakresu, jak i poziomu oferowanej ochrony ubezpieczeniowej.

W naszym artykule postanowiliśmy jednak skupić się na cenach ochrony ubezpieczeniowej autocasco i zmianie kosztu polisy po szkodzie. Wśród kierowców najbardziej popularne są pakiety, w skład których wchodzi zarówno OC, jak i AC, ponieważ zakup takiego kompleksowego ubezpieczenia komunikacyjnego obniża cenę składki. Dlatego w naszych kalkulacjach również pojawił się zestaw polis, a nie samo AC.

Porównujemy ceny ubezpieczenia z roku 2010 i 2011, przyjmując, że nasz przykładowy kierowca kontynuuje umowę z tym samym ubezpieczycielem i zarówno w ubiegłym roku, jak i w obecnym likwidował szkodę: w roku 2010 z OC i AC, w roku 2011 tylko z AC.

Dla porównania cen polis i wskazania, jak duże są różnice w składce wyliczyliśmy również koszt kontynuacji ubezpieczenia dla naszego kierowcy, zakładając, że w tym roku mógł poszczycić się bezszkodową jazdą.

Kalkulacje wykonaliśmy w oparciu o następujące dane:

Pojazd
Skoda Fabia 1,4 16V Classic
rok produkcji: 2005
data I rejestracji: 12.02.2005
rodzaj nadwozia: kombi
przebieg: 110 000 km
wartość brutto: 17 100 zł

Klient
mężczyzna
data urodzenia: 23.04.1965
ma dziecko poniżej 12 roku życia
zniżka w OC: 60% (12 lat)
zniżki w AC: 6 lat
prawo jazdy powyżej 3 lat
kod pocztowy miejsca zamieszkania: 80-008 (Gdańsk)


PZU

2010:
  • pakiet OC (546 zł) + AC (792 zł) + NNW (66 zł) = 1 404 zł
Po 1 szkodzie w OC i AC - przy wznowieniu klasa BM zmienia się następująco:
OC - z klasy 11 BM (60% zniżki) klienta spada o 2 klasy, czyli na klasę 9 BM(50% zniżki)
AC - z klasy 9 BM (50% zniżki) klienta spada o 2 klasy, czyli na klasę 7 BM (35% zniżki)

Wyliczenia po szkodzie:
  • pakiet OC (647 zł) + AC (1109 zł) + NNW (66 zł) = 1 822 zł

Różnice: w pakiecie trzeba będzie zapłacić 101 zł więcej za OC i 317 zł za AC.

2011:
  • bezszkodowa kontynuacja:
pakiet OC (571zł) + AC (636 zł) + NNW (66 zł) = 1 273 zł
OC – kl. 11 BM (60%), AC – kl. 10 BM (55%)

szkoda z AC:
  • pakiet OC (571 zł) + AC (848 zł) + NNW (66 zł) = 1 485 zł
OC – kl. 11 BM (60%), AC – kl. 8 BM (40%)

* Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym.
** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 15 000zł.

Różnice: bezszkodowa jazda, przy kontynuacji ubezpieczenia pozwala zaoszczędzić aż 549 zł. Jeśli kierowca likwidował szkodę z AC i tak, kontynuując ubezpieczenie, zapłaci mniej, aż o 337 zł, a więc cena polisy w porównaniu z rokiem ubiegłym będzie mniejsza niemal o 25%.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Leczenie - działanie medyczne, które wedle ogólnie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.