X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jakie zniżki specjalne na OC i AC oferuje Warta?

2010-10-15 10:32 piątek
Jakie zniżki specjalne na OC i AC oferfuje Warta?
Niejednokrotnie powtarzaliśmy, że zniżki Bonus Malus w ubezpieczeniach komunikacyjnych Warty są naliczane według zupełnie innego systemu niż w innych towarzystwach. Warta sprawdza, w jakim wieku jest kierowca, od ilu lat posiada ubezpieczenie OC oraz czy w ciągu ostatnich 3 lat miał jakieś szkody (jeśli tak, to ile). Na podstawie tych danych ustalana jest klasa Bonus Malus w OC, w oparciu o którą ustala się z kolei wysokość zniżki na AC.

Równie nietypowa jest oferta dodatkowych zniżek tego towarzystwa. Warta proponuje trzy zniżki segmentowe (czyli dedykowane klientom o konkretnym profilu społecznym):
 • „Dziecko”,
 • „Senior”,
 • „Rolnik”.
Mają one zastosowanie do umów nowych oraz dla klienta dotychczasowego, który zawiera umowę jako nową (żeby skorzystać ze zniżek przysługujących nowym klientom) na podstawie oświadczenia.

Przedstawionych zniżek nie można ze sobą łączyć.


Zniżka „DZIECKO– do 5%.

To zniżka dla osób, które:
 • są w wieku 30-50 lat,
 • posiadają dziecko w wieku do 12 lat,
 • są osobami fizycznymi.
Wymóg: podanie numeru PESEL dziecka we wniosku o ubezpieczenie.

W przypadku zawarcia ryzyka Auto Casco klient może skorzystać z jednej zniżki segmentowej – „Dziecko”.


Zniżka SENIOR” do 30%.

To zniżka dla osób, które:
 • są w wieku 50-70 lat,
 • od minimum 3 lat są posiadaczami ubezpieczanego pojazdu,
 • chcą wykupić OC na auto co najmniej 10-letnie.
Wymóg: kopia dowodu rejestracyjnego, załączona do wniosku.


Zniżka „ROLNIK” do 20%.


To zniżka dla osób, które:
 • są w wieku 30-70 lat,
 • są płatnikami podatku rolnego (z tytułu posiadania/ użytkowania gruntów/ użytków rolnych).
Wymóg: kopia decyzji w sprawie ustalenia wymiaru podatku rolnego.

Zniżka nie ma zastosowania dla klientów zamieszkałych na terenie powiatu grodzkiego.Jak przedstawiają się ceny ubezpieczenia po uwzględnieniu przedstawionych zniżek?

Pojazd
 • Volkswagen Golf V Trendline,
 • rok produkcji – 2006,
 • rodzaj nadwozia – sedan,
 • przebieg – 35 000 km,
 • wartość brutto – 32 000 zł.
Ze względu na to, że zniżki mogą być udzielone różnym klientom – w dzisiejszych kalkulacjach będą przedstawione różne profile klientów: 30-latka, 35-latka i 51-latka, jeżdżących bezszkodowo/ mających jedną szkodę z OC, posiadających wcześniej AC lub zawierających to ubezpieczenie po raz pierwszy.


Cena ubezpieczenia z uwzględnieniem zniżki „DZIECKO”:

Wersja I:

Kierowca w wieku 35 lat, posiada polisę OC przez ostatnie 3 lata, nie ma szkód z OC w ciągu ostatnich 3 lat; posiada polisę AC przez ostatnie 3 latabrak szkód z AC w ciągu ostatnich 3 lat, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

Wersja II:
Kierowca w wieku 30 lat, posiada polisę OC od 2 lat 1 szkoda w ciągu tego okresu; w ogóle nie posiadał ubezpieczenia AC, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

ZNIŻKA DZIECKO 5% w OC i AC.

Wersja I:
OC (317 zł) + AC (1269 zł) + NNW (95 zł) + Ass standard (gratis) = 1 681 zł

Wersja II
OC (1471 zł) + AC (3811 zł) + NNW (95 zł) + Ass standard (gratis) = 5 377 zł
Cena ubezpieczenia z uwzględnieniem zniżki „ROLNIK”:

Wersja I:
Kierowca w wieku 35 lat, posiada polisę OC przez ostatnie 3 lata, nie ma szkód z OC w ciągu ostatnich 3 lat; posiada polisę AC przez ostatnie 3 lata – brak szkód z AC w ciągu ostatnich 3 lat, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

Wersja II:
Kierowca w wieku 30 lat, posiada polisę OC od 2 lat – 1 szkoda w ciągu tego okresu; w ogóle nie posiadał ubezpieczenia AC, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

Wersja I:
OC (267 zł) + AC (1337 zł) + NNW (95 zł) + ASS standard (gratis) = 1 699 zł

Wersja II:
OC (1239 zł) + AC (4011 zł) + NNW (95 zł) + ASS standard (gratis) = 5 345 złCena ubezpieczenia z uwzględnieniem zniżki „SENIOR”:

Pojazd (zniżka „Senior” dotyczy co najmniej 10-letnich aut):
 • Volkswagen Golf IV Trendline,
 • rok produkcji – 1999,
 • rodzaj nadwozia – hatchback,
 • przebieg – 100 000 km,
 • wartość brutto – 14 000 zł.
Wersja I:
Kierowca w wieku 51 lat, posiada polisę OC przez ostatnie 3 lata, nie ma szkód z OC w ciągu ostatnich 3 lat; posiada polisę AC przez ostatnie 3 lata – brak szkód z AC w ciągu ostatnich 3 lat, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

Wersja II:
Kierowca w wieku 51 lat, posiada polisę OC od 2 lat – 1 szkoda w ciągu tego okresu; w ogóle nie posiadał ubezpieczenia AC, kod pocztowy miejsca zamieszkania: 57-200.

Wersja I:
OC (264 zł) + AC (639 zł) + NNW (95 zł) +ASS standard (gratis) = 998 zł

Wersja II:
OC (970 zł) + AC (1975 zł) + NNW (95 zł) + ASS standard (gratis) = 3 040 zł


Idealny klient Warty to, w uproszczeniu, osoba w wieku powyżej 30 lat, ustabilizowana życiowo, posiadająca dzieci i wykazująca się bezszkodowową jazdą, ceniąca kompleksową ochronę. Kierowcy, którzy wpisują się w ten model, mogą liczyć na ciekawą ofertę ubezpieczenia – jednak Ci, którzy nie ustrzegli się kolizji lub wypadku, będą musieli sporo zapłacić za pakiet ochronny Warty.


Magdalena Lis, Olga Żarnowiecka


Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Indeksacja - inaczej waloryzacja; coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.