X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kierowco, nieznajomość prawa szkodzi. Zwłaszcza po szkodzie.

2013-09-09 09:20 poniedziałek
Każdy wydatek musi być udokumentowany

Posiadanie oryginalnych dokumentów, które potwierdzą koszty transportu uszkodzonego auta, parkingu czy wypożyczenia samochodu zastępczego są podstawą do zwrotu tych wydatków przez ubezpieczyciela. Należy więc zbierać wszystkie rachunki, faktury i paragony. Po odebraniu naprawionego auta warto wysłać kopie do ubezpieczyciela i zażądać wypłaty wskazanej sumy.

Kosztorys naprawy – na co należy zwrócić uwagę?

Po zgłoszeniu kolizji do ubezpieczyciela sprawcy, w ciągu kilku dni powinien zjawić się u nas likwidator szkody. Opisze on wszelkie uszkodzenia oraz wykona dokumentację fotograficzną. Na tej podstawie zostanie sporządzony kosztorys. W ciągu 30 dni kwota wskazana w kosztorysie zostaje przelana na nasze konto, a my możemy oddać samochód do warsztatu i zlecić naprawę. W takim przypadku często okazuje się, że otrzymana kwota nie pokryje w całości kosztów części oraz robocizny. Jeśli spotka nas taka sytuacja to powinniśmy zastanowić się, dlaczego tak się stało. Większość jednak osób dopłaca brakującą kwotę z własnej kieszeni i nie analizuje tego co zostało ujęte w kosztorysie. Jest to ogromny błąd. Zazwyczaj bowiem okazuje się, że ubezpieczyciel zaniżył koszt robocizny oraz materiałów lakierniczych i wziął pod uwagę jedynie zamienniki oryginalnych części co jest niezgodne z prawem.

Co zrobić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze?

W przypadku, kiedy podejrzewamy, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez ubezpieczyciela co do wysokości należnego nam odszkodowania możemy skierować do niego pismo z prośbą o wyjaśnienie sprawy lub skontaktować się z Agentem EuCO. Oczywiście, jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to musimy liczyć się z tym, że w większości przypadków nie otrzymamy żadnych dodatkowych pieniędzy. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z pomocy EuCO, to po pozytywnej weryfikacji dokumentacji możemy liczyć na dodatkową gotówkę, która wpłynie na nasze konto w ciągu 10 dni. 

Nie trzeba znać wszystkich swoich praw, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Należy jednak wiedzieć, do kogo zgłosić się po pomoc. EuCO cieszy się od lat zaufaniem swoich klientów, dlatego że zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, świadczy usługi na wysokim poziomie i przede wszystkim dba o to, aby osoba poszkodowana otrzymała należne jej pieniądze. 

Tekst sponsorowany przygotowany przez specjalistów z EuCO

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inflacja - wzrost cen towarów, spowodowany obniżaniem ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.