X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kilka słów o ubezpieczeniu autocasco

2011-02-11 09:23 piątek
Kilka słów o ubezpieczeniu autocasco
Ubezpieczenie komunikacyjne autocasco jest w naszym kraju dobrowole. Oznacza to, że towarzystwa ubezpieczeniowe same ustalają zakres polisy. Co obejmuje takie ubezpieczenie? Na co warto zwrócić uwagę, wykupując tego typu zabezpieczenie?

Decydując się na nabycie ubezpieczenia AC, zapewniamy sobie pokrycie kosztów naprawy szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu mechanicznego lub jego wyposażenia na skutek różnorodnych zdarzeń m.in. w wypadku drogowym przy współudziale innych pojazdów lub uczestników ruchu drogowego, w wyniku uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, itp.

Autocasco jest wymagane przez instytucje finansowe, jeżeli samochód jest przedmiotem leasingu lub został kupiony na kredyt.

O czym powinieneś pamiętać, kupując ubezpieczenie AC?
 1. Ubezpieczyciel może zmniejszyć kwotę odszkodowania o 25-30%, jeśli przekroczyłeś prędkość o więcej niż 30 km/h.
 2. Przeczytaj uważnie, jaki zakres zdarzeń jest objęty ubezpieczeniem (wypadek drogowy, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie, kradzież, pożar lub wybuch, huragan, grad, piorun oraz wszelkie inne szkody spowodowane działaniem sił przyrody, usługa assistance - to najczęściej uwzględniane przez ubezpieczycieli ryzyka).
 3. Sprawdź, na jakich zasadach i czy w ogóle Twoje ubezpieczenie AC działa za granicą, szczególnie, jeśli planujesz wyjazd do krajów byłego ZSRR - wiele towarzystw ubezpieczeniowych zastrzega sobie wyłączenie odpowiedzialności za szkody (np. kradzież pojazdu), do których doszło w tych państwach.
 4. Jeżeli samochodem nie jeździ tylko jeden kierowca, zwróć uwagę na zapisy dotyczące zmniejszenia odszkodowania w zależności od wieku kierującego bądź zapis mówiący o udziale własnym za wypadki spowodowane przez młodych kierowców.
 5. Pamiętaj, że w sytuacji, gdy zgłosisz kradzież auta, ubezpieczyciel zażąda okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz takiej ilości kluczyków, jaka została zadeklarowana we wniosku ubezpieczeniowym. Jeśli ich nie przedstawisz, będziesz miał kłopoty z uzyskaniem odszkodowania.
 6. Wypłacane odzkodowanie zostanie pomniejszone o udział własny - jeśli chcesz uzyskać pełną sumę świadczenia, przy zawieraniu umowy wykup udział własny.
 7. Pamiętaj także, że po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia się zmniejszy, a zatem kolejne odszkodowanie nie pokryje kosztów naprawy w 100% - lepiej więc doubezpiecz samochód.
 8. Twoje auto zużywa się, a więc jego wartość spada. Jeśli chcesz uniknąć pomniejszenia świadczenia o procent amortyzacji części, wykup tę opcję przy zawieraniu polisy.


AZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Nieszczęśliwy wypadek - nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.