X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kradzież auta a autocasco

2012-11-27 11:04 wtorek
Autocasco - kradzież auta
W roku 2000 policja odnotowała 70 tys. przypadków kradzieży samochodu. Liczba skradzionych aut w Polsce wciąż spada, jednak 16 285 – tyle pojazdów „zniknęło” w 2011 roku – skłania do refleksji na temat dobrego ubezpieczenia autocasto. Zwłaszcza, że wykrywalność takich zdarzeń to 22,5 proc. przypadków, a łupem złodziei coraz częściej padają luksusowe auta, albo przynajmniej pozostawione w nich wartościowe przedmioty.

W 2011 roku najwięcej samochodów zniknęło z parkingów niestrzeżonych i tych znajdujących się na ulicach. Auta pozostawione w garażach i na posesji również cieszą się sporym zainteresowaniem rabusiów i włamywaczy, wpisując się w niechlubne statystyki.

Choć bandyci mają coraz nowsze i zarazem skuteczniejsze metody zdobywania cudzej własności – „na koło” i „butelkę” – to nadal najczęściej kradnie się poprzez wyważenie drzwi. W nowych autach wymienia się komputer pokładowy, co pozwala na szybie uruchomienie silnika i ucieczkę z miejsca przestępstwa. Najchętniej wybierane przez złodziei auta to Volkswagen i Audi.

Dobra ochrona to szeroki zakres polisy

Zakłady ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzają polisy pozwalające na spokojne użytkowanie pojazdu. Ubezpieczenia pozwalają zachować komfort nawet w przypadku straty auta. Jeżeli zależy nam na wypłacie pełnej wartości odszkodowania, a więc takiej, na jaką został wyceniony pojazd w chwili zawierania polisy powinniśmy zdecydować się na wykupienie klauzuli nazywanej: stałą sumą ubezpieczenia.

Wraz z upływającymi miesiącami korzystania z umowy wartość naszego mienia się zmniejsza, dlatego np. w 10. miesiącu obowiązywania ubezpieczenia wartość mienia może spaść od kilku do kilkunastu procent, w zależności od wieku samochodu.

Wybierając stałą sumę ubezpieczenia mamy pewność, że otrzymamy pełną kwotę niezależnie od tego, czy auto zostanie skradzione w pierwszym, czy w 12. miesiącu obowiązywania umowy.

Nowe auto to zwiększone ryzyko kradzieży

Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły dodatkową opcję dla posiadaczy nowych pojazdów (do roku eksploatacji). Suma ubezpieczenia zawierana na 110% w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Oznacza to, że jeśli nowo zakupione auto miało wartość 100 000 zł, a zostało ubezpieczone, to w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej otrzymamy 110 000 zł.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Niedoubezpieczenie - sytuacja, w której zgłoszona suma ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.