X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Krótkoterminowe assistance na zagraniczny wyjazd

2013-05-07 23:28 wtorek
Magdalena Lis
Mini assistance, a więc w podstawowym zakresie – obejmującym pokrycie kosztów wykonanej na miejscu naprawy lub/oraz holowania do najbliższego warsztatu, ewentualnie miejsca zamieszkania – obowiązuje zazwyczaj na terenie Polski.

Takie assistance z pewnością okaże się więc niewystarczające przy wyjazdach zagranicznych, a nawet w podróży po kraju może „nie zadziałać”. Przykładowo ubezpieczyciel zgodzi się na holowanie uszkodzonego pojazdu do miejsca zamieszkania tylko wówczas, gdy odległość nie będzie przekraczać 30 km.

Dlatego decydując się na wakacje w Polsce warto sprawdzić zakres posiadanego assiatance. A wyjeżdżając za granicę koniecznie należy zaopatrzyć się w takie, które zagwarantuje nam udzielenie pomocy gdziekolwiek akurat będziemy. Umowę zawiera się na rok, ale niektóre towarzystwa, w tym Generali i PTU mają dla kierowców ofertę krótkoterminową. Skonstruowaną właśnie pod kątem zagranicznych wojaży.

Assistance na krótszy i dłuższy wyjazd

Takie krótkoterminowe assistance, Lew Pomocnik w wariancie LUX, oferowane przez Generali zawrzeć można na 3, 7, 15 lub 30 dni. Albo też na kilka miesięcy. Wysokość składki za polisę uzależniona jest od roku eksploatacji pojazdu (Generali nie ubezpiecza w ramach assistance pojazdów starszych niż 10-letnie), ilości dni, na jakie kupujemy usługę pomocową, wieku kierowcy oraz jego doświadczenia w prowadzeniu aut. Trochę mniej zapłacimy, jeśli zawarliśmy już wcześniej z Generali umowę ubezpieczenia na przykład OC lub AC. Choć do kupna krótkoterminowego assistance nie jest konieczne zawarcie jakiejkolwiek innej polisy w Generali.

Lew Pomocnik w wariancie LUX gwarantuje kompleksową pomoc w razie wypadku, awarii, kradzieży pojazdu, wypadku losowego czy nieszczęśliwego zdarzenia w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, które sprawi, że w efekcie będzie on musiał przerwać podróż i wrócić do kraju.

Jeśli wystąpi któreś z wymienionych zdarzeń w ramach assistance Lew Pomocnik liczyć możemy na zorganizowanie pomocy mechaników, którzy naprawią auto na miejscu lub odholują je do warsztatu. Przysługuje nam również samochód zastępczy. Ubezpieczyciel, w ramach assistance, zadba również o dosłanie części niezbędnych do wykonania naprawy.

A ponadto Generali zapewni także:
 • komplet informacji niezbędnych kierowcy podczas zagranicznego wyjazdu, w tym o rekomendowanych wypożyczalniach,
 • przekazanie wiadomości osobie lub instytucji wskazanej przez ubezpieczonego,
 • transport do domu w razie wypadku lub awarii,
 • opiekę nad dziećmi, zwierzętami, bagażem i pojazdem,
 • dowóz paliwa i łańcuchów na koła wraz z ich montażem (tylko na terenie Polski),
 • pomoc w razie awarii ogumienia lub zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie,
 • pomoc prawną w razie zaistnienia takiej konieczności,
 • pomoc w uzyskaniu dokumentów tymczasowych oraz innych formalnościach,
 • pożyczkę, do kwoty 5.000 zł, w razie utraty bagażu,
 • pomoc medyczną w postaci informacji o lokalizacji placówek medycznych, transportu poszkodowanego, badania i zabiegów ambulatoryjnych, hospitalizacji, dostarczenia leków, zorganizowania wizyty osoby bliskiej lub też opieki osoby towarzyszącej,
 • transport zwłok do kraju lub pokrycie kosztów pogrzebu.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
 • 2014-08-29 13:26 piątek ~tomasz | [+] odpowiedz
  mają najlepszą i dośc tanią opcję tych ubezpieczeń. na wakacjach nie ma co ryzykowac niepotrzebnym stresem (jedna wpadka we wloszech na nartach i juz nigdy nie pojade nigdzie bez assistance strtera)
 • 2014-06-26 10:58 czwartek ~Barbra S. | [+] odpowiedz
  Raz zdarzyło mi się wykupić assistance krótkoterminowe od Startera. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyab na 14 dni. Byliśmy na wakajcach 10 dni i chcieliśmy czuć się bezpiecznie. Nie zapłaciliśmy duż... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Partner medyczny - placówka medyczna, z którą towarzystwo ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.