X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Krótkoterminowe assistance na zagraniczny wyjazd

2013-05-07 23:28 wtorek
Magdalena Lis
Krótkoterminowe assistance Lew Pomocnik w wariancie LUX obowiązuje na terytorium Polski i Europy, a także w europejskiej części Turcji i Rosji. Każde z przewidzianych w polisie zdarzeń, a więc wypadek, awaria, kradzież, wypadek losowy, nieszczęśliwe zdarzenie w miejscu zamieszkania ubezpieczonego objęte jest sumą ubezpieczenia 45.000 zł.

Umowę zawrzeć można również na dzień przed wyjazdem u agenta Generali albo przez internet. W tym drugim przypadku skan polisy wysyłany jest na wskazany adres e-mail. Przy sobie powinniśmy posiadać numer polisy oraz numer telefonu do centrum alarmowego.

Co zrobić w sytuacji, gdy zawarliśmy umowę na usługi assistance na przykład na 3 dni, ale wyjazd się przedłuży? Wówczas najlepiej kupić nową polisę, na okres, o który przedłużyliśmy pobyt za granicą. Możemy ponownie zrobić to przez internet, dla ubezpieczyciela istotne będzie, że opłaciliśmy składkę i posiadamy przy sobie numer polisy, której skan zostanie dosłany nam mailem.

Bardzo ważnym dokumentem, z którym należy zapoznać się przed zawarciem umowy na assistance powinny być dla nas Ogólne Warunki Ubezpieczenia, w których znajdziemy informacje o wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel odmówi nam udzielenia pomocy.

Może się to zdarzyć, gdy przykładowo przekroczymy limity dopuszczalnych wydatków lub do zdarzenia doszło, kiedy pozostawaliśmy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo nasz samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego.

Wyjeżdżając za granicę bezwzględnie pamiętajmy o assistance. Pomoc fachowców w krytycznych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać w obcym kraju, jest gwarancją, że z wakacji przywieziemy wyłącznie miłe wspomnienia.

Magdalena Lis-Rzeźnik
ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Ubezpieczenia online.pl

Więcej informacji pod tym adresem
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
  • 2014-08-29 13:26 piątek ~tomasz | [+] odpowiedz
    mają najlepszą i dośc tanią opcję tych ubezpieczeń. na wakacjach nie ma co ryzykowac niepotrzebnym stresem (jedna wpadka we wloszech na nartach i juz nigdy nie pojade nigdzie bez assistance strtera)
  • 2014-06-26 10:58 czwartek ~Barbra S. | [+] odpowiedz
    Raz zdarzyło mi się wykupić assistance krótkoterminowe od Startera. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyab na 14 dni. Byliśmy na wakajcach 10 dni i chcieliśmy czuć się bezpiecznie. Nie zapłaciliśmy duż... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Konwersja - operacja, podczas której dokonuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.