X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kto wypłaci nam odszkodowanie, gdy sprawca wypadku jest nieznany lub nie miał obowiązkowej polisy OC?

2010-12-10 09:15 piątek
Kiedy UFG wypłaci nam odszkodowanie?
Mgły oraz śliskie nawierzchnie dróg zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku na drodze. Aktualna pogoda sprzyja takim zdarzeniom. Kto wypłaci nam odszkodowanie, gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia albo nie ma wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?

Jeśli sprawca wypadku nie miał obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lub zbiegł z miejsca wypadku, poszkodowany może domagać się odszkodowania za uszkodzone mienie i za szkody na osobie, które zostanie wypłacone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja ta bowiem została stworzona po to, aby m.in. zaspokajać roszczenia z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC na terenie RP. Do jej zadań należy również ściągnięcie kwoty odszkodowania wraz z karą od sprawcy, który nie posiadał ważnej polisy.

Kiedy sprawca zdarzenia pozostaje nieznany, a okoliczności zdarzenia wskazują na udział pojazdu mechanicznego, odszkodowanie za uszkodzone mienie przysługuje tylko wtedy, gdy któryś z poszkodowanych poniósł śmierć lub gdy rozstrój zdrowia trwał dłużej niż 14 dni, np. pobyt w szpitalu dłuższy niż 2 tygodnie.

Bardzo ważne jest to, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie wypłaci odszkodowania, jeżeli przysługuje wypłata świadczenia z innego, dobrowolnego ubezpieczenia, np. autocasco! W takim przypadku Fundusz uzupełni różnicę pomiędzy wypłaconym odszkodowaniem a pełną wartością szkody.

OZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.