X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kto wypłaci odszkodowanie, gdy sprawca wypadku zbiegł lub nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC?

2011-04-22 09:01 piątek
Kto wypłaci odszkodowanie, gdy sprawca wypadku zbi
Zbliżające się weekendy, świąteczny i majowy, to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób udaje się w długie podróże. Zmęczenie i pośpiech zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku drogowego. Co zrobić, gdy sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia albo nie ma wykupionej obowiązkowej polisy OC?

Jeśli sprawca wypadku nie miał obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lub zbiegł z miejsca wypadku, należy wezwać na miejsce zdarzenia policję.

Poszkodowany może domagać się odszkodowania za uszkodzone mienie i za szkody na osobie, które zostanie wypłacone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. To właśnie podstawowym zadaniem tej instytucji jest zaspokajanie roszczeń z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC na terenie RP. Sprawca wypadku, który nie posiadał polisy, jest zobowiązany zwrócić pieniądze Funduszowi i zapłacić karę za brak ubezpieczenia.

By uzyskać odszkodowanie, należy postępować w taki sam sposób, jakby winny był ubezpieczony. Wszystkie zebrane dokumenty należy przekazać dowolnemu ubezpieczycielowi, który sprzedaje polisy OC, a ten ma obowiązek przesłać je do UFG. Poszkodowany w wypadku samochodowym dostanie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Warunkiem otrzymania świadczenia jest co najmniej 14 dniowe zwolnienie lekarskie świadczące o poważniejszej niż krótkotrwała utracie zdrowia. Poszkodowany dostanie także odszkodowanie za utracone w wypadku mienie.

Bardzo ważne jest to, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie wypłaci odszkodowania, jeżeli przysługuje wypłata świadczenia z innego, dobrowolnego ubezpieczenia, np. autocasco! W takim przypadku Fundusz uzupełni różnicę pomiędzy wypłaconym odszkodowaniem a pełną wartością szkody.

AZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • OC
    2011-05-30 15:37 poniedziałek ~iga | [+] odpowiedz
    Nie rozumiem, jak można nie mieć OC? Ale niestety zdarzają się tacy bez
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Regres ubezpieczeniowy - z chwilą wypłaty pokrzywdzonemu przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.