X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Liberty Direct - nowy gracz na rynku ubezpieczeń direct

2007-10-16 12:55 wtorek
Samochodów jest w Polsce coraz więcej, to widać już na pierwszy rzut oka. Rekordowa sprzedaż zarówno nowych jak i używanych samochodów to wynik lepszej kondycji naszych portfeli, a także większych możliwości sprowadzania używanych samochodów z zagranicy. Wszystko to powoduje, że Polacy posiadają już ponad 13 mln samochodów. A to z kolei jest ogromny rynek dla towarzystw oferujących ubezpieczenia komunikacyjne, w końcu każdy samochód musi mieć ubezpieczenie. Pojawiają się nowe firmy, prześcigające się w oferowaniu korzystniejszych polis komunikacyjnych. Najmłodszym „dzieckiem” na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest Liberty Direct, które właśnie rozpoczęło promować swoją ofertę.


Gorąca jesień

Jak się okazuje jesień w Polsce może być naprawdę gorąca. I nie chodzi mi tutaj o temperaturę za naszymi oknami. Raczej o ilość wydarzeń, którymi raczą nas zarówno politycy jak i środowiska biznesowe. W telewizji i prasie są obecne dwa główne nurty, dwie kampanie. Z jednej strony kampania wyborcza przed zbliżającymi się wielkimi krokami przedterminowymi wyborami do parlamentu, z drugiej strony kampania medialna Liberty Direct.


Czy jest szansa na sukces?

Liberty Direct będzie sprzedawało polisy wyłącznie w formie direct, czyli przez Internet i telefon. Głównym celem firmy jest zdobycie w ciągu 5 lat 10 - 15% udziału na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Nie będzie to jednak takie proste. Na polskim rynku Liberty ma już sporą konkurencję:
 • W Polsce pierwszą firmą specjalizującą się w ubezpieczeniach direct jest Link 4, który wszedł na nasz rynek w 2002 r. Link 4 jest liderem jeżeli chodzi o sprzedaż ubezpieczeń formie direct, ale próg rentowności firma przekroczyła dopiero w lipcu ubiegłego roku.
 • Na przełomie października i listopada 2006 r. na polski rynek weszła AXA. Na początku obecnego  roku bezpośredni kanał sprzedaży uruchomił Allianz, przez nową spółkę Allianz Direct New Europe, a w lutym działalność rozpoczęła firma BRE Ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenia w formie direct sprzedaje też Benefia, firma z grupy VGI. Ubezpieczenia komunikacyjne w systemie direct ma w ofercie Commercial Union, plany direct ma też STU Ergo Hestia.

Jak widać jest coraz więcej chętnych do podziału tortu.

Jak Liberty Direct znalazło się na polskim rynku?

Marka Liberty Direct została wprowadzona przez polski oddział firmy Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros SA – hiszpańskiej spółki ubezpieczeniowej należącej do grupy Liberty Mutual.

Liberty Mutual z kolei jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 24 krajach Ameryki, Europy i Azji.

Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych. Liberty Mutual oferuje pełną gamę ubezpieczeń dla osób fizycznych i firm, przy czym jedną z najważniejszych linii biznesowych grupy Liberty Mutual są ubezpieczenia komunikacyjne dla klientów indywidualnych, które w 2006 roku stanowiły 27% składki przypisanej netto.
 
Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie – jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual obecna jest Portugalii, Turcji oraz Hiszpanii.


Oferta Liberty w Polsce

Liberty Direct oferuje pełen zakres ubezpieczeń komunikacyjnych. Oferta ubezpieczeniowa Liberty Direct to ceny niższe nawet o 30% w stosunku do tradycyjnych ubezpieczycieli:

 • Pakiet OC z Mini Assistance - składka nawet do 30% niższa niż w tradycyjnych firmach ubezpieczeniowych
  • ubezpieczenie Mini Assistance w pakiecie bez dodatkowych opłat, a dzięki niemu najwyższe na rynku limity dla holowania pojazdów biorących udział w wypadku:
   • do 400 zł dla holowania samochodu sprawcy
   • zwrot kosztów do wysokości faktycznie poniesionych wydatków dla samochodu poszkodowanego.
 • Pakiet OC i  AC Standard z Mini Assistance -  składka nawet do 30% niższa niż w tradycyjnych firmach ubezpieczeniowych
  • brak udziału własnego,
  • odnawialna po szkodzie suma ubezpieczenia
  • zakres terytorialny - Polska i Europa, bez żadnych dopłat
 • Pakiet OC i AC Premium z Mini Assistance -   składka nawet do 30% niższa niż w tradycyjnych firmach ubezpieczeniowych
  • brak udziału własnego,
  • odnawialna po szkodzie suma ubezpieczenia
  • gwarantowana przez cały rok suma ubezpieczenia
  • zakres terytorialny - Polska i Europa, bez żadnych dopłat
 • Premium Assistance - najbardziej wszechstronny pakiet usług na rynku, w tym dostarczanie części zamiennych lub paliwa, opłacenie noclegu, pomoc prawna, administracyjna oraz finansowa, opieka nad dziećmi, przewóz medyczny, hospitalizacja i wiele innych:
  • gwarantowana pomoc w przypadku awarii samochodu nawet pod domem
  • na czas naprawy zapewniony samochód zastępczy
  • wysokie limity stawki holowania – 600 zł. w Polsce, 500 euro za granicą.
  • ochrona dla kierowcy i pasażerów w Polsce i Europie w ramach jednego pakietu.
 • NNW - ochrona nie tylko podczas korzystania z pojazdu, ale także podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu
  • ochrona podczas naprawy pojazdu na trasie
  • wysoka suma ubezpieczenia - 20000 zł na osobę zarówno dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów
  • ochrona ubezpieczeniowa na terenie Polski i Europy

Marta Czyż

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Multiagent - agent, który wykonuje czynności agencyjne ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.