X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Link4: Jak wybrać najlepsze AC dla auta – część 1

2011-04-05 09:02 wtorek
Jak wybrać najlepsze AC dla auta
Wiosna to dla kierowców nie tylko czas zmiany ogumienia czy gruntownego przeglądu technicznego auta. Dla wielu właścicieli samochodów może to być też świetna okazja do zapoznania się z dostępną na rynku ofertą ubezpieczeń AC. Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?

Autocasco (AC) jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które gwarantuje kierowcy wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy jego samochód zostanie uszkodzony w wypadku przez niego spowodowanym lub w wyniku kradzieży, dewastacji czy różnego rodzaju zdarzeń losowych.

Badania zachowań klientów pokazują, że przy wyborze ubezpieczenia kierują się oni przede wszystkim ceną. Tymczasem w przypadku polis AC nie powinno być to jedynym kryterium.

– Przy wyborze ubezpieczenia AC radzimy naszym klientom, aby uwzględnili trzy podstawowe czynniki: zakres ubezpieczenia, wysokość udziału własnego przy potencjalnej likwidacji szkody oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Ważne jest też to, by klient zakres swojego AC mógł dopasować do swoich oczekiwań, czyli mógł decydować o parametrach poszczególnych elementów umowy ubezpieczenia AC – informuje Bartosz Kwieciński, specjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych Link4, lidera na rynku ubezpieczeń direct w Polsce.

Kierowcy powinni rozpocząć wybór polisy AC od zapoznania się z dokumentem zwanym „Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia”, aby poznać, na ochronę przed jakimi zdarzeniami decydują się, wykupując polisę u danego ubezpieczyciela. Sprawdźmy, czy ubezpieczyciel dopuszcza zarówno gotówkowe jaki bezgotówkowe rozliczanie szkody. Oraz czy mamy wybór rodzaju warsztatów, w których ewentualnie naprawiane będzie auto. W ramach tego dokumentu istotne jest też zapoznanie się z tak zwanymi wyłączeniami, czyli zbiorem przypadków, w których polisa nie będzie chronić jej posiadacza.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony zastępczy - osoba wskazana we wniosku przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.