X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Mądry Polak przed szkodą. Gdy wyruszasz samochodem w świat

2006-06-29 15:48 czwartek
Od 1 maja 2004 r., po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, nasze OC upoważnia do wjazdu na teren: Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Liechtensteinu, Luksemburga, Litwy, Łotwy, Malty, do Niemiec, Norwegii, Portugalii, na Słowację, do Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgry oraz do Wielkiej Brytanii.

Upewnijmy się jednak, czy nasz przejazd nie wypada przez kraj, w którym nadal trzeba mieć Zieloną Kartę (ten rodzaj polisy nazwę swoją zawdzięcza kolorowi formularza potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC dla pojazdów w ruchu za granicą).

Kolejną - bardzo istotną - kwestią jest sprawdzenie, na jakich zasadach działa nasze ubezpieczenie AC na terenie kraju, do którego się wybieramy. Dotyczy to szczególnie obszarów byłego ZSRR, gdzie wiele towarzystw ubezpieczeniowych zastrzega sobie wyłączenie z umowy wiążącej do pokrycia strat, sytuację kradzieży pojazdu na wspomnianych wyżej terenach (z wyjątkiem krajów należących obecnie do UE).

Podczas wakacyjnych wojaży, gdy spędzamy długie godziny w drodze, przemierzając setki kilometrów, by dotrzeć na wymarzony wypoczynek, zwiększamy – niestety – ryzyko, że przydarzy nam się jakaś nieprzyjemna historia związana z samochodem.

Dodatkowym stresem, w momencie stłuczki samochodowej, kradzieży czy poważniejszego wypadku, dla wielu z nas może okazać się bariera językowa oraz nieznajomość lokalnych obyczajów. Dlatego zanim zdecydujemy się na wyjazd samochodem za granice Polski, rozważmy kupno polisy assistance.

Nabywając ten rodzaj ubezpieczenia lub otrzymując je bezpłatnie, należy dokładnie zapoznać się z zakresem pomocy, jaką ono gwarantuje. Warto pamiętać, że polisa ta ma zwykle zastosowanie w pewnej odległości od miejsca zamieszkania ubezpieczonego. Odległość ta waha się w granicach 50-75 km od domu.

Assistance zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom w czasie podróży w zakresie pomocy technicznej i medycznej. Pomoc ta jest udzielana w związku z wypadkiem drogowym, awarią samochodu, jego utratą lub chorobą kierowcy albo pasażera.

Najczęstszą formą pomocy, przewidzianej w tym rodzaju ubezpieczenia, jest możliwość kontaktu z operatorem call center, który podpowie nam co zrobić po wypadku czy awarii, wskaże najbliższy punkt pomocy, w razie potrzeby wezwie holownik. W sytuacji, gdy dalsza podróż samochodem okazuje się być niemożliwa, możemy liczyć na auto zastępcze bądź zorganizowanie dalszej podróży innymi środkami komunikacji (takimi jak pociąg, autokar czy samolot).

Polisa zapewnia również noclegi, opiekę medyczną a niekiedy i prawną. Ubezpieczenie to okazuje się bardzo przydatne również w sytuacji, gdy zabrakło nam paliwa, zatrzasnęliśmy kluczyki w samochodzie, albo mamy uszkodzone pasy, wycieraczki czy nie działają nam światła.

Wakacje to czas odpoczynku, beztroski i relaksu spędzonego w gronie najbliższych. Każdy z nas pragnie, by chwile te były wspomnieniami samych radosnych momentów. Ale żeby tak się stało, musimy zadbać przede wszystkim o to, aby były one bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Postarajmy się zatem zminimalizować ryzyko stresu związanego z podróżowaniem i ubezpieczmy się na każdą okoliczność.

Wszak dobra materialne są wartością wtórną, najważniejszy jest człowiek i jego bezpieczeństwo. Szerokiej drogi!


Magdalena Vogt

*źródło - http://www.internetstandard.pl/news/68312.html

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony zastępczy - osoba wskazana we wniosku przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.