X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Najczęstsze problemy związane z likwidacją szkód komunikacyjnych i skuteczne sposoby ich uniknięcia

2012-03-27 10:36 wtorek
Zgłoszenie szkody komunikacyjnej
Najmniej problematyczna jest wypłata w oparciu o fakturę lub rachunek wystawiony bezpośrednio przez warsztat naprawczy w porozumieniu z zakładem ubezpieczeń. Odszkodowanie jest wówczas pokrywane do pełnej wysokości poniesionych kosztów. Jeśli natomiast przy zawieraniu umowy zdecydowaliśmy się na likwidację szkody w oparciu o wycenę kosztorysową zakładu ubezpieczeń, wypłacone świadczenie może nie być adekwatne do faktycznych kosztów, które zostały przez nas poniesione.

Jeśli wycena ubezpieczyciela nie jest dla nas akceptowalna, pamiętajmy, że zawsze mamy prawo się od niej odwołać, najlepiej wskazując parametry, z którymi się nie zgadzamy, jednocześnie jasno precyzując dlaczego.

Brak pełnej dokumentacji wstrzymuje wypłatę

Nierzadko w toku likwidacji szkody z OC, mimo braku wątpliwości odnośnie odpowiedzialności sprawcy zdarzenia i dopełnienia z naszej strony wszystkich formalności związanych z udokumentowaniem poniesionej straty, zakład ubezpieczeń nadal zwleka z wypłatą należnego odszkodowania.

Zazwyczaj przyczyna tkwi w takim przypadku po stronie ubezpieczonego i jednocześnie sprawcy, który niezależnie od tego, czy na miejscu zdarzenia została spisana notatka policyjna, czy oświadczenie stron, powinien również jednoznacznie ustosunkować się do późniejszej korespondencji ubezpieczyciela, pytającego o odpowiedzialność za powstałe zdarzenie. Brak ustosunkowania się sprawcy do zapytania zakładu ubezpieczeń może znacznie odwlec w czasie zakończenie likwidacji szkody.

Przyczyna zwłoki w likwidacji szkody ubezpieczeniowej zazwyczaj nie tkwi tylko po jednej stronie. Znajomość własnych zobowiązań związanych z postępowaniem po szkodzie zdecydowanie ułatwi i być może także skróci proces likwidacyjny. Z korzyścią dla strony najbardziej zainteresowanej, a więc poszkodowanego.

Sylwia Krukowska
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • 2016-04-20 15:36 środa ~Paula | [+] odpowiedz
  Mieli Państwo szkodę komunikacyjną,majątkową czy uszczerbek na zdrowiu w ostatnich latach likwidowaną z OC sprawcy? Jeżeli tak to należą się Państwu dodatkowe pieniądze, które dla Państwa odzyskam!!!... czytaj dalej »
 • 2015-09-15 14:56 wtorek ~Take Care Odszkodowania | [+] odpowiedz
  Czy Twoje odszkodowanie jest zbyt niskie? Czy nie masz ochoty sądzić się z ubezpieczycielem?? Możemy odkupić od Ciebie zaniżoną cześć odszkodowania i dopłacić Ci dodatkową gotówkę. Oferujemy najle... czytaj dalej »
 • PL
  2012-11-14 17:49 środa ~PL | [+] odpowiedz
  Bardzo prawdziwy tekst, 80% przedłużających się wypłat wynika z winy poszkodowanych, ponieważ zapominają dostarczyć dokumenty. Jeżeli chodzi o likwidację do 30 dni z OC owszem powinna być informacja, ... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowany Okres Płatności - umowa zawierana z towarzystwem emerytalnym. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.