X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nie daj się oszukać przy kupnie używanego pojazdu

2010-11-26 09:09 piątek
Nie daj się oszukać przy kupnie używanego pojazdu
Kupując używany samochód, miejmy się na baczności. – W co trzecim pojeździe sprowadzonym z zagranicy, którego historię weryfikowano w związku ze szkodą, znaleziono nieprawidłowości – donoszą eksperci z Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii.

Nieprawidłowości najczęściej dotyczą dwóch obszarów: dokumentów pojazdu oraz stanu technicznego samochodu i jego historii eksploatacji (serwisowej i szkodowej). Istnieją jednak sposoby, żeby ich uniknąć.

10 rzeczy, które trzeba zrobić przed zakupem używanego samochodu
 1. Starannie przeczytać umowę zakupu pojazdu.
 2. Jeśli sprzedającym nie jest osobiście właściciel wpisany w dokumentach pojazdu, sprawdzić wiarygodność pośrednika (osoba występująca w imieniu sprzedającego właściciela musi legitymować się imiennym pełnomocnictwem, należy zweryfikować jej tożsamość).
 3. Upewnić się, jak wyglądają oryginalne dokumenty zagraniczne pojazdu. Ich wzory można znaleźć na stronie ministerstwa infrastruktury www.mi.gov.pl.
 4. Dokładnie przeanalizować dane zawarte w zagranicznych dokumentach pojazdu (np. datę wyrejestrowania samochodu, dane identyfikacyjne pojazdu i jego właściciela, rodzaj i datę ostatnich czynności odnotowanych w dokumentacji samochodu).
 5. Domagać się oryginałów zagranicznych dokumentów pojazdu oraz kompletnej dokumentacji pochodzenia auta.
 6. Pamiętać, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Lśniący lakier nie oznacza, że samochód nie ma zaniżonego stanu licznika, czy nie uczestniczył w wypadku komunikacyjnym. Stan techniczny auta, ewentualne naprawy powypadkowe i faktyczny przebieg warto sprawdzić w specjalistycznym warsztacie. Autoryzowane serwisy aut danej marki są niejednokrotnie w stanie ustalić całą historię serwisowania i napraw w ASO także poza granicami Polski.
 7. Sprawdzić, czy pojazd posiada oryginalne wklejki, winietki i oznaczenia. Ich brak może znaczyć, że samochód przechodził naprawy powypadkowe lub ktoś usiłuje zafałszować jego historię.
 8. Sprawdzić, czy kupowany pojazd jest na pewno tym samym, którego dane figurują w załączonej do niego dokumentacji.
 9. Porównać numer VIN z nadwozia i podszybia z dokumentami; dokładnie przyjrzeć się samemu numerowi nabitemu na nadwoziu, czy nie ma śladów mogących świadczyć o przerabianiu numeru VIN lub jego przeszczepieniu z innego auta.
 10. Być zawsze przezornym!
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pracownik - osoba zatrudniona na podstawie umowy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.