X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowe warunki ubezpieczeń komunikacyjnych w pakietach dealerskich Allianz

2009-10-15 10:45 czwartek
TU Allianz Polska dokonało  w ostatnich miesiącach modyfikacji warunków ubezpieczeń komunikacyjnych w pakietach dealerskich. Dzięki temu kierowcy ubezpieczający się w Allianz mogą zrobić to na korzystniejszych warunkach, a w przypadku kolizji czy awarii pojazdu korzystają z rozszerzonego zakresu usług.

Zmiany dotyczą m.in. ubezpieczenia Car Assistance w przypadku kolizji lub awarii pojazdu. Nowością jest wydłużenie okresu, na jaki kierowca może otrzymać samochód zastępczy. Obecnie w standardzie bez dodatkowych opłat w szkodach autocasco samochód wynajmowany jest aż na 9 dni, a w przypadku awarii na 5 dni. Zniesiono także zapis dotyczący odległości od miejsca zamieszkania klienta, powyżej której ubezpieczonemu przysługują świadczenia assistance (tzw. franszyza kilometrowa), która wcześniej wynosiła 30 km. Dzięki temu w przypadku awarii, które wystąpią nawet tuż pod domem klienta, może on liczyć na pomoc.

Bezpieczeństwo w podróży, szczególnie zagranicznej, zwiększa też wprowadzona usługa konsultacji prawnej. W przypadku np. kolizji kierowca ma możliwość telefonicznego skontaktowania się z prawnikiem, który udzieli informacji prawnej, a w razie potrzeby prześle wzory potrzebnych dokumentów.

Allianz wprowadził tez zmiany związane z kosztem zakupu polisy. W przypadku zakupu ubezpieczenia OC i AC w pakiecie przez klienta, który ma zniżkę za bezszkodowy przebieg obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, może on zawrzeć umowę na preferencyjnych warunkach . Dotyczy to zarówno tych kierowców, którzy mieli ubezpieczenie wykupione w Allianz jak i tych, którzy ubezpieczeni byli w innych towarzystwach. Allianz zniósł także zasadę proporcji w przypadku wypłaty odszkodowania, jeśli klient nie udokumentuje prawa do posiadanych zniżek. W takiej sytuacji jest on zobowiązany jedynie do uregulowania brakującej składki.

Szczegółowych informacji na temat warunków ubezpieczeń komunikacyjnych udzielają współpracujący z Allianz dealerzy samochodowi.

źródło: Informacja prasowa Allianz Polska z 13.10.09
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.