X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ochrona zniżek w PZU: komu opłaca się opłacać?

2012-01-17 11:55 wtorek
Ochrona zniżek w PZU
Od listopada PZU prowadziło intensywną kampanię reklamową zachęcając do zakupu, wraz z ubezpieczeniem samochodu, ochrony zniżek. Interesuje nas, podobnie jak naszych Czytelników, czy to jest oferta, która się faktycznie opłaca? Kto skorzysta na ochronie zniżek? Jak bardzo dodatkowa opłata za opcję z ubezpieczeniem posiadanych bonusów podniesie cenę polisy komunikacyjnej?

W naszym zestawieniu porównujemy cenę polisy komunikacyjnej (pakiet OC, AC, NNW), obejmującej ochronę zniżek z ubezpieczeniem bez tej dodatkowej opcji. Sprawdzamy także, o ile więcej zapłaci klient PZU, zarówno ten, który korzysta z ochrony zniżek, jak i ten, który o taką dodatkową opcję nie poszerzył swojego ubezpieczenia, jeśli będzie chciał przedłużyć polisę „po szkodzie”.

Dodajmy, że kupując ochronę zniżek faktycznie ją sobie zapewniamy. Oznacza to, że pierwsza szkoda nie wpływa na cenę kontynuowanego ubezpieczenia u tego samego ubezpieczyciela, a więc w omawianym przykładzie w PZU. Dopiero druga szkoda likwidowana z polisy powoduje, że koszt ubezpieczenia wzrośnie.

Przykładową kalkulację przygotowaliśmy przyjmując, że klientem PZU jest:
 • mężczyzna
 • 33 lata (rok urodzenia 1978)
 • prawo jazdy od 1998 roku
 • dziecko w wieku 5 lat
 • zamieszkały: 80-180 Gdańsk
 • bezszkodowa jazda, a więc 60% zniżki na OC i AC
Polisa obejmuje ubezpieczeniem samochód:
 • Ford Mondeo 2.0. TDI Silver X Sedan z 2007 roku
 • diesel
 • przebieg 140 tys. km
 • wartość: 37.600 zł
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel in blanco - to weksel, który nie jest ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.