X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Od lutego koniec z podwójnym ubezpieczeniem OC

2011-12-27 10:23 wtorek
Podwójne OC
Dnia 11 lutego wchodzi zmiana ustawy zwiększająca prawa kierowców. Łatwiej będzie zmienić ubezpieczyciela i płacić mniejsze stawki. Zwiększą się też kary za brak OC.

Długo wyczekiwana zmiana likwiduje automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OC w przypadku przejścia lub przeniesienia prawa własności samochodu. Polisa zawarta na 12 miesięcy wygaśnie sama ostatniego dnia okresu ubezpieczenia, nawet jeśli kierowca nie poinformuje Ubezpieczyciela o swojej decyzji.

Jeżeli nabywca zawrze nową polisę u innego ubezpieczyciela będzie mógł wypowiedzieć starą umowę ze skutkiem natychmiastowym. Jednak Ubezpieczyciel będzie miał możliwość domagania się zwrotu składki za okres opięty ochroną. Zmiana obejmie także uwzględnienie daty stempla pocztowego, a nie jak wcześniej datę wpłynięcia listu do ubezpieczyciela.

Nowelizacja ustawy będzie nakazywać ubezpieczycielowi powiadomienie swojego klienta, nie później niż 14 dni przed końcem obowiązywania umowy, o trzech informacjach dotyczących umowy min. wysokości przyszłej składki OC, wyjaśnienia praw i warunków wypowiedzenia umowy ubezpieczenia oraz o konsekwencjach prawnych braku obowiązkowego ubezpieczenia. Dotychczas wysyłanie przypomnień przez ubezpieczycieli było dobrowolne i ograniczało się do przyszłej sumy składki.

Od lutego klient będzie miał możliwość wyboru dostarczenia informacji listownie lub drogą elektroniczną. Jest to zagwarantowane zapisem ustawy.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Multiagent - agent, który wykonuje czynności agencyjne ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.