X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Przygotowanie do wakacyjnych podróży za granicę – Autocasco i Assistance

2014-06-25 13:09 środa
Ceny zagranicznych wycieczek w okresie wakacyjnym z roku na rok rosną. Skłania to wiele osób do podjęcia decyzji do samodzielnej organizacji urlopu i dojazdu własnym środkiem transportu. Decydując się na takie rozwiązanie, należy pomyśleć o ubezpieczeniu działającym także za granicą, które zapewni nam niezbędną pomoc w razie nieprzewidzianych awarii lub kolizji, jak również wypłatę odszkodowania w razie wypadku lub kradzieży auta.

Polskie ubezpieczenie OC obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium całej Unii Europejskiej, Chorwacji, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii. Ubezpieczenie to jest również ważne w mniej znanych zakątkach, jak Wyspy Normandzkie, wyspa Man, Gibraltar oraz Wyspy Owcze. Warty odnotowania jest fakt, że na terenie tych państwach obowiązuje zakaz zatrzymywania samochodów z państw UE w celu kontroli ważności OC. Fakt posiadania polskich tablic rejestracyjnych jest
w zupełności wystarczający.

W przypadku wyjazdu do innych krajów Europy (i niektórych poza kontynentem) wymagany będzie tzw. Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego, zwany inaczej Zieloną Kartą. Do krajów tych należą: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Co ważne, ubezpieczenie Zielona Karta oferowane jest przez AXA DIRECT w standardzie do każdego pakietu OC oraz OC+AC. Ubezpieczenie to chroni nas przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim na terytorium krajów należących do tzw. Systemu Zielonej Karty.

Bardzo istotne jest, aby przed wyjazdem za granicę sprawdzić okres ważności naszych polis – w szczególności OC (oraz Zielonej Karty). Jeśli nie opłacimy ubezpieczenia w terminie, będziemy narażeni na nałożenie kar przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a w najgorszym wypadku będziemy musieli pokryć wyrządzone przez siebie szkody z własnej kieszeni. Niestety wysokość odszkodowań, zwłaszcza za szkody wyrządzone za granicą, może być bardzo wysoka.

Autocasco – ubezpieczenie od uszkodzenia lub kradzieży pojazdu

Ubezpieczenie autocasco (AC) nie jest obowiązkowe, może natomiast być nieocenione podczas podróży poza granice Polski. AC różni się od OC przede wszystkim tym, że pokrywa koszty naprawy samochodu nawet w sytuacji, gdy do kolizji lub wypadku dojdzie z naszej winy. W zależności od wybranego wariantu, chroni nas zarówno przed drobnymi szkodami (stłuczki, działalność wandali), jak i większymi, obejmującymi całą wartość samochodu (np. pożar, poważny wypadek). Ponadto możemy liczyć na odszkodowanie w sytuacji, gdy nasz samochód zostanie skradziony. Wbrew obiegowym opiniom, ryzyko kradzieży w Polsce jest mniejsze niż w wielu innych krajach Europy, jak np. Francji, Włoszech czy nawet Szwecji.

O zakresie terytorialnym ubezpieczenia należy zdecydować podczas zawierania umowy AC – czy ubezpieczenie ma działać tylko na terenie Polski, czy również poza jej granicami.

AXA DIRECT daje swoim Klientom, którzy początkowo wybrali tylko ubezpieczenie AC na Polskę, możliwość rozszerzenia zakresu na zdarzenia zaistniałe na terenie krajów europejskich w trakcie trwania umowy AC. Co ważne, wysokość składki za takie rozszerzenie zakresu jest proporcjonalna do czasu udzielanej ochrony. Oznacza to, że jeżeli Klient rozszerzy zakres AC na zagranicę w trakcie trwania umowy, zapłaci tylko za czas udzielanej ochrony. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na tzw. wyłączenia. Większość polis AC obejmujących zakresem kraje europejskie wyłącza swoją odpowiedzialność w razie kradzieży auta na terenie Rosji i krajów byłego bloku wschodniego.

Assistance – spokój podczas podróży

Ubezpieczenie Assistance jest z kolei bardzo wygodnym rozwiązaniem, zapewni nam bezpłatną pomoc w razie wypadku, kradzieży pojazdu oraz wszelkich awarii, które spotkają nas w drodze – począwszy od pomocy mechanika w razie awarii lub wypadku, przez holowanie samochodu, wypożyczenie auta zastępczego, zapewnienie nieprzewidzianego noclegu, czy opiekę medyczną i prawną. Rolą ubezpieczyciela jest po pierwsze zorganizowanie pomocy, a po drugie pokrycie jej kosztów.

Polisa ta jest szczególnie przydatna podczas zagranicznych wyjazdów, ponieważ w obcym państwie znacznie trudniej niż w Polsce jest zorganizować pomoc na własną rękę. Często nie znamy realiów, procedur i przepisów, obowiązujących
w danym kraju (czasem barierą jest po prostu język). W takim wypadku ubezpieczyciel zapewnia przez całą dobę pomoc konsultantów, którzy doradzą co należy zrobić na miejscu zdarzenia oraz zorganizują odpowiednie wsparcie.

W przypadku AXA DIRECT ubezpieczenia Assistance w wersji MIDI EUROPA lub MAXI EUROPA działają na terenie Europy z wyłączeniem krajów byłego bloku wschodniego za wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii. Klienci posiadający ubezpieczenie Assistance na Polskę w ofercie AXA DIRECT, mają również możliwość rozszerzenia go na za granicę nie tylko podczas zawierania umowy, ale również w trakcie jej trwania.  

Źródło: AXA Direct
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Agent ubezpieczeniowy - przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego, który prezentuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.