X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU: OC bez babci – czy to się opłaca?

2011-07-04 14:39 poniedziałek
Kupujesz polisę komunikacyjną

Czerwony kapturek kupił swój pierwszy samochód – może niezbyt nowy, ale dla świeżo upieczonego kierowcy w sam raz: mały i ekonomiczny Ford Fiesta IV z silnikiem 1.3i z 1999 roku.

Kupno auta pochłonęło prawie wszystkie oszczędności Czerwonego Kapturka, a przecież jeszcze trzeba je było ubezpieczyć… Większość ubezpieczycieli patrzyła na Czerwonego Kapturka wilkiem – „Młody, bez doświadczenia – pewnie szybko spowoduje szkody i będą z nim same kłopoty. Naliczmy mu wysokie zwyżki za wiek”.

Z pomocą przyszła Babcia Czerwonego Kapturka, wytrawny kierowca, posiadający od lat prawo jazdy, proponując skorzystanie z jej zniżek – Zawsze to taniej, wnusiu. Mam już przecież 60% bonusu”.

Jednak gdy Czerwony Kapturek usłyszał o nowej promocji PZU, skierowanej do młodych kierowców, postanowił wykupić OC tylko na siebie. „Ubezpieczając samochód w PZU, możesz zdobywać zniżki na AC i OC bez zbędnych kombinacji i taniej ubezpieczyć auto bez konieczności dzielenia go ze starszymi” – przekonuje Ubezpieczyciel. „Ubezpieczenie w PZU bez babci – wreszcie coś dla mnie” – pomyślał Czerwony Kapturek i umówił się z Agentem.

Ile na tym zyskał? Nic. Właściwie to stracił kilkaset złotych...

Młody kierowca, który chce wykupić ubezpieczenie na samochód, musi liczyć się ze zwyżkami za wiek, a nierzadko także za krótki staż posiadania prawa jazdy. W poszczególnych towarzystwach poziom tych zwyżek jest różny – od 30% do nawet 200%.

Obecna promocja na OC w PZU zakłada, że młody kierowca, który sam kupi polisę na auto, a więc ubezpieczy je bez współwłaściciela (np. rodzica czy dziadka, który posiada wysokie zniżki na OC), ma niższą zwyżkę za wiek. Nic więcej.

Powtórzmy to jeszcze raz: młody kierowca, który nie posiada żadnych zniżek na OC (a być może ma nawet zwyżkę za spowodowaną szkodę) dostaje w prezencie od PZU mniejszą zwyżkę za wiek. Do 22 roku życia zwyżka ta wyniesie 30%, a od 23 do 25 lat – 20%.

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
 • 2011-07-21 15:23 czwartek ~Autorka | [+] odpowiedz
  Zwyżka do 25 roku życia jest podana w taryfach PZU, ich kalkulatorze składek oraz materiałach dla agentów dotyczących promocji "OC bez babci". "L" - jakie jest źródło podanej przez... czytaj dalej »
 • PZU
  2011-07-20 10:20 środa ~L | [+] odpowiedz
  PZU nalicza zwyżki do 26 roku (razem z 26 rokiem, choć niektóre TU stosują zwyżki za wiek nawet do 30 roku życia.
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz - osoba posiadająca odpowiednie, formalnie potwierdzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.