X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU: OC bez babci – czy to się opłaca?

2011-07-04 14:39 poniedziałek
Kupujesz polisę komunikacyjną

Jeśli ten sam kierowca postanowi ubezpieczyć się z rodzicem czy dziadkiem, musi liczyć się z wyższą zwyżką za swój wiek (50% do 22 lat i 30% od 23 do 25 lat), ale równocześnie korzysta ze zniżek współwłaściciela pojazdu. Cena polisy będzie więc uwzględniać zwyżkę (te 50 lub 30%), ale równocześnie zadziała zniżka starszego współwłaściciela, która może wynieść nawet od 40% do 60%.

21-latek, który ubezpieczy auto ze współwłaścicielem posiadającym maksymalny poziom zniżek i tak zaoszczędzi na polisie.

Ile stracił nasz Czerwony Kapturek, który uległ namowom „wilka” PZU?

 • 471 zł zapłaciłaby za OC sama „babcia” (cena uwzględnia 60% zniżek, posiadanie prawa jazdy od więcej niż 3 lat, kierowca urodzony w 1951 roku);

 • 1530 zł zapłaci Czerwony Kapturek, który poddał się magii reklamy PZU i zawarł ubezpieczenie bez „babci” (brak zniżek Bonus Malus, zwyżka za wiek 30%, kierowca urodzony w 1990 roku);

 • 753 zł wydałby, gdyby ubezpieczał auto z „babcią” (PZU naliczy co prawda 50% zwyżki za wiek młodego kierowcy, ale w kalkulacji uwzględni także 60% zniżki starszego kierowcy).

Warto dodać, że przy ubezpieczaniu auta ze współwłaścicielem młody kierowca także gromadzi własne zniżki za bezszkodową jazdę.
 

Kampania reklamowa PZU buduje przekonanie, że młody kierowca, który ubezpieczy auto „bez babci” może liczyć w tym towarzystwie na bajeczne korzyści. W rzeczywistości są one raczej wyimaginowane…

Oczywiście w pewnych przypadkach system taryfikacji PZU może okazać się korzystny dla młodego kierowcy. Na przykład gdy spowodował on szkodę lub gdy współwłaściciel ma mniejsze zniżki niż 40% - wówczas PZU naliczy tę niższą, promocyjną zwyżkę za wiek (20-30%).

Poza tym PZU nie nalicza zwyżki za krótki staż posiadania prawa jazdy przez świeżo upieczonego kierowcę – a tak robią niektóre towarzystwa.

By nie przepłacić za OC, należy więc skrupulatnie porównać różne opcje ubezpieczenia i pamiętać, że to, co korzystne dla jednych, może okazać się bardzo nieopłacalne dla innych.
 

Olga Żarnowiecka
 

Kalkulacje wykonano w oparciu o dane kierowców wskazane w artykule oraz następujące parametry:

 • adres zamieszkania właścicieli: Radom, kod pocztowy 26-610,
 • Ford Fiesta IV 1.3i, 50KM,
 • benzyna,
 • rok produkcji: 1999 r.,
 • data I rejestracji: 19.02.1999 r.,
 • rodzaj nadwozia: hatchback,
 • liczba drzwi: 3.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
 • 2011-07-21 15:23 czwartek ~Autorka | [+] odpowiedz
  Zwyżka do 25 roku życia jest podana w taryfach PZU, ich kalkulatorze składek oraz materiałach dla agentów dotyczących promocji "OC bez babci". "L" - jakie jest źródło podanej przez... czytaj dalej »
 • PZU
  2011-07-20 10:20 środa ~L | [+] odpowiedz
  PZU nalicza zwyżki do 26 roku (razem z 26 rokiem, choć niektóre TU stosują zwyżki za wiek nawet do 30 roku życia.
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
NNW - polisa stosowana jako odrębna umowa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.