X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: OC i AC nowego samochodu rok temu i dziś – czy towarzystwa promują AC?

2011-08-16 10:52 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom
Zaskakuje HDI, które w tamtym roku było drugim najdroższym ubezpieczycielem. Podwyższenie ceny o ponad 3 tys. zł czyni ich w naszym zestawieniu bezdyskusyjnym leaderem – za pakiet OC+AC+NNW kierowcy przyjdzie zapłacić ponad 11 tys. zł.
 
Przeciwny ruch – obniżenie składki o prawie tysiąc złotych – wykonało TU Allianz. Oferta tego towarzystwa nadal jest bardzo kosztowna, ale  nieco zmniejszyła się dysproporcja cenowa pomiędzy nim a innymi ubezpieczycielami.
 
Niektóre towarzystwa, np. Compensa, PZU, podwyższyły nieco składkę na OC, a obniżyły na AC.
 
Rotacje cen są spore – co powinno utwierdzić Czytelników w przekonaniu, że przy szukaniu korzystnego cenowo pakietu ubezpieczeń nie należy kierować się przyzwyczajeniami. Najlepiej porównać kilka ofert i wybrać tę, która zarówno ceną, jak i zakresem ochrony najbardziej nam odpowiada.
 
Pamiętajmy, że przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego ubezpieczenia OC/ AC należy również dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwrócić uwagę na kwoty wykupu udziału własnego i zniesienia np. redukcji sumy ubezpieczenia.


Olga Żarnowiecka, Magdalena Lis-Rzeźnik


Uwagi:

Składki zostały wyliczone przy płatności jednorazowej.

Należy pamiętać, że zakres ochrony (AC, NNW) u poszczególnych ubezpieczycieli jest różny, a ostateczna cena polisy zależy również od aktualnie proponowanych przez ubezpieczycieli promocji.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wrodzone choroby metaboliczne - zaburzenia metaboliczne uwarunkowane genetycznie, polegające ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.