X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: polisa direct dla szkodowego kierowcy

2011-08-23 10:21 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom
W roku 2010 Generali Direct był najbardziej wymagający wobec szkodowych kierowców, którzy musieli uiszczać za pełen pakiet składkę aż o 307 zł wyższą. Nic się nie zmieniło, z przekazanych nam przez towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulacji wynika, że Generali nadal „karze” szkodowych kierowców wyższymi opłatami. W tym roku różnica w cenie polisy wynosi aż 535 zł.

O niemal 100 zł w stosunku do roku ubiegłego wzrosła różnica w składce dla szkodowych kierowców w Aviva Direct. W 2010 była to kwota 254 zł, w tym – 352 zł. Podobne, a więc obowiązujące w ubiegłym roku pułapy cen zachowali pozostali ubezpieczyciele, z wyjątkiem Liberty Direct, który nadal dość łagodnie podchodzi do 1 szkody w OC i AC. Rok temu trzeba było dodatkowo dopłacić 177 zł za szkodową jazdę, w tym roku polisa jest droższa „tylko” o 148 zł od polisy dla bezszkodowych kierowców.

Średnio w roku 2010 do pełnego pakietu, obejmującego OC, AC i NNW po szkodzie trzeba było dopłacić 230 zł. W tym roku jest to kwota 303 zł.

Przy czym warto zauważyć, że ceny pakietów w stosunku do obowiązujących rok temu u większości ubezpieczycieli oferujących swoje produkty w systemie direct nie są zdecydowanie wyższe. Link4 i Aviva Direct nawet obniżyły składkę na pakiet OC, AC i NNW dla bezszkodowych kierowców.

W naszym zestawieniu zabrakło informacji o ofercie AXA Direct. Niestety, ubezpieczyciel w roku ubiegłym odmówił sporządzenia kalkulacji, więc trudno byłoby dokonać porównania z obowiązującymi w tym roku stawkami.

Małgorzata Pawlaczek
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Deklaracja przystąpienia - oświadczenie woli o przystąpieniu do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.