X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sądy nadal po stronie poszkodowanych. 100 000 zł zadośćuczynienia dla matki zmarłego ośmiolatka

2014-10-28 10:46 wtorek
W dniu wypadku chłopiec wracał z kościoła, gdzie przygotowywał się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Tragedia rozegrała się ledwie kilkaset metrów od świątyni. – Od 13 lat zadaję sobie to samo pytanie – „Gdzie był wtedy Bóg?!” – mówi zrozpaczona matka zmarłego Karolka.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2001 roku w Łodzi. Po zakończeniu spotkania przedkomunijnego, 8-latek wracał do domu pod opieką babci, której jak zwykle zadawał mnóstwo pytań. Niewiadomo, czy to właśnie dociekliwość chłopca odwróciła uwagę jego opiekunki na tyle, że zdecydowała się wkroczyć na jezdnię w niewyznaczonym do tego miejscu, wprost pod nadjeżdżający samochód. Poruszający się z nadmierną prędkością osobowy Opel, prowadzony przez 41-letniego Mariusza L. z impetem najechał na nieostrożnych przechodniów. Poturbowana kobieta wstała o własnych siłach i zaczęła gorączkowo wypatrywać Karolka, który leżał kilkanaście metrów dalej od zderzenia. Przybyli na miejsce ratownicy Pogotowia zastali chłopca nie dającego oznak życia oraz sprawcę wypadku, podejmującego gorączkowe próby reanimacji.

„Zadecydują najbliższe godziny”

Akcję serca udało się przywrócić dopiero w karetce. Obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne były tak rozległe, że lekarze z jednego z łódzkich szpitali, podjęli natychmiastową decyzję o operacji dziecka. Po wielogodzinnych staraniach, szef zespołu medycznego nie był w stanie jasno określić szans na przeżycie Karola. „Zadecydują najbliższe godziny” – usłyszała roztrzęsiona matka.

Po kilku dniach pobytu w szpitalu, chłopiec wciąż pozostawał nieprzytomny, ale zarówno rodzina jak i lekarze byli dobrej myśli. Rodzice oraz 13-letnia siostra Karola każdą, wolną chwilę spędzali przy jego łóżku. Rozmawiali z nim, czytali książki i listy od kolegów ze szkoły, wierząc że ukochany syn i brat wszystko słyszy. Niestety po 5 dniach od wypadku, nastąpiło gwałtowne pogorszenie się stanu ośmiolatka. Pomimo wysiłków lekarzy, życia chłopca nie udało się już uratować.
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wyłączenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń - zdarzenia, szkody, za które zakład ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.