X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Samochód zastępczy z OC sprawcy – nowa odsłona obsługi ubezpieczeń komunikacyjnych

2013-06-26 00:05 środa
Wynajem samochodu zastępczego to jedna z bardziej pożądanych usług na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych - zapewnia mobilność, komfort, a także gwarantuje kontynuację działalności, w sytuacji gdy samochód stanowi narzędzie pracy.

Popularność samochodu zastępczego, jako jednej z usług assistance komunikacyjnego, rośnie bardzo dynamicznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, Europ Assistance Polska i UNIQA TU S.A. proponują nowe rozwiązanie w zakresie wynajmu pojazdów zastępczych.

Polacy cenią assistance komunikacyjny, co potwierdzają wyniki Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku. Spośród badanych, którzy posiadają usługi assistance, 94% posiada właśnie assistance komunikacyjny, a 81% wszystkich badanych uważa assistance samochodowy za najbardziej użyteczny.

We wspomnianym badaniu, respondenci oceniali również przydatność poszczególnych świadczeń w ramach assistance komunikacyjnego. Najbardziej użyteczne wydaje się być holowanie pojazdu (86% wskazań), ale również wynajem pojazdu zastępczego – 66%

Nic dziwnego zatem, że popularność wynajmu pojazdów zastępczych rośnie bardzo dynamicznie. Niemniej jednak usługa ta nie należy do najtańszych i wiąże się często z wysokimi kosztami po stronie ubezpieczyciela. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, Europ Assistance Polska wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie, którego celem jest optymalizacja kosztów towarzystw ubezpieczeń.

Wynajem pojazdów zastępczych z OC sprawcy to program kierowany do firm ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie posiadają ubezpieczenia komunikacyjne. Pierwszym partnerem ubezpieczeniowym w realizacji tego przedsięwzięcia jest UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

- Według statystyk Europ Assistance Polska, liczba wynajmów aut zastępczych rośnie w ostatnich latach w tempie od kilku do kilkunastu procent rocznie. Dla coraz bardziej świadomych i wymagających klientów auto zastępcze stało się już standardem, również w sytuacji wypadku spowodowanego przez innego kierowcę. Do tej pory w takich sytuacjach klienci najczęściej sami organizowali pojazd zastępczy, a jego kosztami obciążali ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy stanowi receptę dla ubezpieczycieli na lepsze zarządzanie kosztami tego typów wynajmów – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Jak to działa?

Program jest kierowany do osób poszkodowanych przez sprawcę posiadającego polisę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W razie kolizji lub wypadku, poszkodowany może liczyć na wynajem pojazdu zastępczego, a kosztami tego wynajmu obciążone zostaje ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia. Zgłoszenie takiej potrzeby wpływa do Europ Assistance Polska, która weryfikuje okoliczności powstania szkody i zasadność wynajmu pojazdu zastępczego.

Po pozytywnej weryfikacji Europ Assistance Polska przystępuje do organizacji wynajmu auta zastępczego, jednocześnie ściśle kontrolując czas naprawy pojazdu w serwisie, co przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu wynajmu pojazdu zastępczego i obniżenie kosztów tego świadczenia. Warto podkreślić, że ceny wynajmu pojazdu zastępczego gwarantowane przez Europ Assistance są wyjątkowo konkurencyjne, nawet do 50% niższe, gdyż są wynegocjowane ze współpracującymi z Europ Assistance Polska podmiotami. Firma posiada sieć współpracujących od lat wypożyczalni, które nie tylko mogą zaproponować konkurencyjne ceny, ale również spełniają wysokie standardy jakościowe.

- Współpracę przy programie rozpoczęliśmy niedawno, dlatego na podsumowania musimy jeszcze chwilę zaczekać, Widzimy jednak, że coraz więcej klientów interesuje się oferowanym przez nas rozwiązaniem, co przekłada się na systematyczny wzrost ilości spraw, w obsłudze których uczestniczy Europ Assistance Polska. Projekt jest innowacyjny, wyprzedza obecne, powszechnie stosowane standardy i praktykę rynkową dlatego na bieżąco szczegółowo monitorujemy proces, wyniki finansowe oraz satysfakcję naszych klientów – dodaje Michał Modzelewski, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód i Świadczeń w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Kolejną korzyścią jest wsparcie dla ubezpieczyciela w uzyskaniu kompletnej dokumentacji i przejęcie kwestii rozliczeń z licznymi podmiotami zaangażowanymi w przebieg sprawy, co zdecydowanie przyspiesza proces likwidacji szkody.

Wynajem pojazdu zastępczego z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku to innowacyjne rozwiązanie łączące w sobie zapewnienie klientowi pomocy i mobilności, a także optymalizujące koszty po stronie towarzystwa ubezpieczeń. Europ Assistance Polska wprowadziła taką ofertę wraz z UNIQA TU S.A.

Źródło: Europ Assistance
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Likwidacja szkody - czynności wykonywane po wypadku ubezpieczeniowym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.