X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sprawdź o czym powinieneś pamiętać ubezpieczając auto przed wyjazdem za granicę

2017-05-29 15:16 poniedziałek
ubezpieczenie samochodu na wyjazd
Wyjazd turystyczny, biznesowy czy za pracą poza granice Polski, własnym samochodem, powinien być poprzedzony gruntownym sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu. Kierowca powinien również zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia dla swojego auta, które w sposób wszechstronny będzie chroniło go przed różnymi ryzykami, do jakich może dojść na drodze.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Nie tylko w Polsce, ale i podczas wyjazdu za granicę kierowca musi posiadać wykupione dla swojego pojazdu ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czy polisa nie zakończy się w trakcie wyjazdu zagranicznego. OC chroni kierowcę przed ponoszeniem finansowych kosztów rekompensacji szkód osobowych i majątkowych, odniesionych przez poszkodowanych w wypadkach i kolizjach. Ubezpieczenie OC wykupione w dowolnie wybranym, polskim towarzystwie ubezpieczeniowym, będzie ważne w wielu europejskich państwach. Uznają ją wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, a poza tym kraje niezrzeszone, takie jak na przykład Norwegia czy Szwajcaria.

Jeśli planujemy zaś wyjazd poza Europę lub do krajów, które nie są członkami UE, powinniśmy mieć ze sobą Zieloną Kartę, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Nie jest on dostępny z każdym ubezpieczeniem OC i czasem trzeba będzie za niego dodatkowo zapłacić. Można sprawdzić, czy Zielona Karta jest dodawana do naszej polisy, wyszukując odpowiednie ubezpieczenie OC na wowpolisa.pl.

Ubezpieczenia dodatkowe

Nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które może okazać się bardzo przydatne podczas wyjazdu autem za granicę, jest ubezpieczenie AC. Przy wyborze odpowiedniej oferty AC, pomoże nam kalkulator OC AC, dostępny za pośrednictwem internetu. Ubezpieczenie AC - autocasco chroni przed kradzieżą auta, jego zniszczeniem lub uszkodzeniem w związku ze spowodowanym przez nas wypadkiem, lub działalnością osób trzecich oraz sił natury. Wykupując takie ubezpieczenie, zabezpieczamy swoją własność na czas wyjazdu za granicę, ale również i w czasie pobytu w Polsce, przez cały rok.

Na wyjazd zagraniczny samochodem w szczególności przyda nam się ubezpieczenie Assistance, czyli szeroko rozumiana pomoc w podróży. Ubezpieczenie zapewnia m.in. holowanie auta na koszt ubezpieczyciela, samochód zastępczy czy naprawę pojazdu w miejscu zdarzenia i awarii. Ważne jest, aby zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela przy polisie Assistance objęty był także kraj, do którego się wybieramy.

Do polisy OC czy AC można wykupić indywidualnie ubezpieczenie NNW, czyli polisę chroniącą przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to może zapewniać wsparcie finansowe w przypadku szkód osobowych, których dozna kierowca i jego pasażerowie. 

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - to kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.