X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

To tylko stłuczka

2011-01-20 09:07 czwartek
Jeśli wypadek nie jest poważny, to można obyć się bez policji. Oto co należy zrobić, by samemu poradzić sobie w takiej sytuacji.

Kiedy trzeba wezwać policję

Jeżeli wypadek był na tyle poważny, że ktoś został ranny lub jeden z kierowców popełnił przestępstwo, czyli np. był pijany, to bezwzględnie należy wezwać policję. To samo tyczy się braku aktualnego ubezpieczenia OC oraz sytuacji, gdy pojazdy są poważnie uszkodzone.

Jeżeli jednak uszkodzenia nie są duże, nie zachodzi podejrzenie, że uczestnicy kolizji są pod wpływem alkoholu i nikomu nic się nie stało, można wszystkie formalności załatwić samemu.

W przypadku kolizji obowiązkiem kierowcy jest włączenie świateł awaryjnych oraz postawienie w odpowiedniej odległości przed autem trójkąta ostrzegawczego. Do obowiązków kierowcy należy też zawsze sprawdzenie, czy ktoś nie został ranny i udzielnie mu pomocy. Jeśli kierowca nie dopełni tych czynności, to grożą mu konsekwencje karne.

Samemu szybciej

Na policję czeka się czasem nawet kilka godzin. W tym czasie samochody blokują ruch na ulicy. Dlatego często warto zdecydować się na załatwienie sprawy samemu.

Należy sfotografować dokładnie miejsce wypadku. Po zrobieniu zdjęć można usunąć samochody z jezdni na pobocze. Bez odpowiednich zdjęć będzie ciężko udowodnić, kto jest sprawcą wypadku.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • OC
    2011-01-24 18:00 poniedziałek ~bulimek | [+] odpowiedz
    Można próbować się dogadywać, ale jeśli ktoś ma OC w jakieś strasznie słabej ubezpieczalni to nie polecam takiego rozwiązania
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gospodarcze ubezpieczenie - ubezpieczenia majątkowe, lub osobowe. Prowadzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.