X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczamy sportowe auto

2012-08-20 11:31 poniedziałek
Super Hiper Fast Car
Wyobraźmy sobie, że po długich latach oszczędzania i długotrwałych poszukiwaniach wreszcie spełniamy swoje marzenie. Znaleźliśmy wymarzony model BMW w wersji coupé, o pojemności silnika powyżej 3 litrów, mocy przeszło 230 KM, prawie nieużywane. Kupujemy w przekonaniu, że auto zostało stworzone specjalnie dla nas. I cieszymy się z tego wydatku, dopóki nie przypomnimy sobie o ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie – przynajmniej w zakresie OC – każdego zarejestrowanego pojazdu mechanicznego jest obowiązkiem właściciela. I dlatego zakład ubezpieczeń nie może nam odmówić zawarcia tego typu polisy, jeśli w zakresie oferowanych produktów taki posiada. Może nas jednak skutecznie zniechęcić wysokością składki. Sportowe, szybkie auta generują w końcu większe ryzyko wystąpienia szkody. Z tego również powodu składka za ubezpieczenia AC raczej nie mogłaby być porównana do składki jaką otrzyma właściciel wysłużonego Opla czy Daewoo.

Szacunkowa cena za pakiet OC, AC i NNW auta sportowego

Dla przykładu wykonałam kalkulację składek dla mężczyzny w wieku 30. lat, posiadającego prawo jazdy powyżej 3 lat, wykupującego ubezpieczenie OC i AC po raz drugi, zamieszkałego w Warszawie, bezdzietnego kawalera.

Nasz bohater jest szczęśliwym właścicielem Audi TT Coupe z 2006 roku, kupionego w kraju i używanego tylko do celów prywatnych, o wartości powyżej 45 000 zł. Ceny pakietu OC, AC i NNW (suma ubezpieczenia 5 000 zł) wahają się pomiędzy 2 000 zł (oferty towarzystw directowych) do ponad 10 000 zł.

Najkorzystniejsza cena w towarzystwie directowym

Najatrakcyjniejsza w mojej kalkulacji jest oferta Liberty Direct – 2 106 zł (cena uwzględnia zniesiony udział własny i brak konsumpcji sumy ubezpieczenia, a także obejmuje zakresem kradzież, natomiast brak ochrony w ryzyku NNW), najdroższa natomiast Concordia Ubezpieczenia – 10 278 zł (również zniesiony udział własny, lecz uwzględniona konsumpcja sumy ubezpieczenia, suma ubezpieczenia NNW – 8 000 zł).

Jak widać zakres cenowy jest dość rozbieżny, lecz pamiętajmy, że przy ubezpieczeniu autocasco bardzo istotne są warunki ubezpieczenia i zasady likwidacji szkód. Najkorzystniej zatem, jak zawsze, przyjrzeć się ofertom kilku towarzystw ubezpieczeniowych i przy wyborze sugerować się również zakresem ochrony AC.

Jakie ubezpieczenie dla auta po tuningu?

A co jeśli nasze auto zostało stuningowane? Obniżyliśmy zawieszenie, wymieniliśmy zderzaki, kołpaki i lusterka, w środku mamy super sportowe fotele i skórzaną kierownicę.

Wartość auta wzrosła więc tym samym wzrosła składka za ubezpieczenie autocasco. Teraz bardzo istotne jest dla nas zgłoszenie wszelkich zmian i dodatkowych inwestycji, które zostały przez nas dokonane, do zakładu ubezpieczeń, z którym mamy zawartą polisę ubezpieczeniową – niezależnie czy zawieramy nową umowę, czy okres ubezpieczenia już się rozpoczął.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Diagnostyka - rozpoznawanie choroby przez wykwalifikowany personel ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.