X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenia komunikacyjne - kruczki, haczyki i niejasne zapisy w OWU

2009-12-02 13:31 środa
Sprawdź OWU Twojego ubezpieczenia AC
 1. Pamiętaj, że ubezpieczyciel może zmniejszyć kwotę odszkodowania o 25 – 30 %, jeśli przekroczyliśmy prędkość o więcej niż 30 km/h.
 2. Przeczytaj uważnie jaki zakres zdarzeń jest objęty ubezpieczeniem (wypadek drogowy, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie, kradzież, pożar lub wybuch, huragan, grad, piorun oraz wszelkie inne szkody spowodowane działaniem sił przyrody, usługa assistance - to najczęściej uwzględniane przez ubezpieczycieli ryzyka).
 3. Sprawdź na jakich zasadach i czy w ogóle działa Twoje ubezpieczenie AC za granicą. Dotyczy to głównie obszarów byłego ZSRR, gdzie wiele towarzystw ubezpieczeniowych zastrzega sobie wyłączenie z umowy ubezpieczeniowej kradzieży pojazdu.
 4. Jeżeli naszym samochodem nie jeździ tylko jeden kierowca, musimy zwrócić uwagę na zapisy dotyczące zmniejszenia odszkodowania w zależności od wieku kierującego bądź zapis mówiący o udziale własnym za wypadki spowodowane przez młodych kierowców.
 5. Pamiętaj, że w sytuacji, gdy zgłosisz kradzież Twojego auta, ubezpieczyciel zażąda takiej ilości kluczyków, jaka została zadeklarowana we wniosku oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Jeśli ich nie przedstawisz, będziesz miał kłopoty z uzyskaniem odszkodowania.
Assistance
 1. Sprawdź, co obejmuje Twoje assistance – czy tylko pomoc w razie kolizji, czy również awarii. Ale także czy:
  1. możesz liczyć na pomoc w razie złapania gumy,
  2. braku paliwa,
  3. zepsutych wycieraczek,
  4. zatrzaśniętych kluczyków.
 2. Holowanie – sprawdź do jakiej kwoty pokrywane są koszty holowania i gdzie Twoje auto zostanie odstawione (do domu, do warsztatu, do najbliższego warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela, na parking).
 3. Czy osoba poszkodowana przez Ciebie może liczyć na holowanie z Twojej polisy?
 4. Sprawdź limity kilometrowe (czyli powyżej ilu kilometrów od miejsca zamieszkania pomoc assistance zaczyna obowiązywać – jeśli np. powyżej 20 km, a Ty poruszasz się w głównej mierze po swoim mieście, to taka polisa nie jest dla Ciebie).
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • 2016-07-25 13:52 poniedziałek ~Janek45 | [+] odpowiedz
  Teraz jeszcze ubezpieczyciele próbują jakimiś chorymi zapisami w swoich umowach migać się od obowiązku zwrócenia pieniążków za samochód z OC sprawcy. A tu niespodzianka, bo to wymagane prawnie. Pożycz... czytaj dalej »
 • 2016-01-16 17:40 sobota ~Take Care | [+] odpowiedz
  Jeśli miałeś wypadek w ciągu ostatnich 3 lat i otrzymane odszkodowanie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące i nie masz też czasu lub ochoty kierować sprawy do sądu, czekać miesiącami na jej wynik... czytaj dalej »
 • 2014-08-21 20:28 czwartek ~czekający | [+] odpowiedz
  ciekawe jak długo będę czekać na zatwierdzenie przez interrisk kalkulacji ASO
 • 2014-05-30 13:28 piątek ~olmk | [+] odpowiedz
  Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłacenie BEZSPORNEJ SUMY ODSZKODOWANIA a to już inna para kaloszy. Okres ten liczy się od daty zgłoszenia szkody. Portal zajmujący się ubezpieczeniami powinien rzeteln... czytaj dalej »
 • 2014-04-04 14:58 piątek ~*** | [+] odpowiedz
  czy na pewno od powstania, a może od powzięcia informacji
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowany Okres Płatności - umowa zawierana z towarzystwem emerytalnym. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.