X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenia komunikacyjne dostępne w Polsce

2010-11-18 09:19 czwartek
Ubezpieczenie komunikacyjne dostępne w Polsce
W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W związku z tym warto bliżej przyjrzeć się ubezpieczeniom komunikacyjnym, jakie może albo musi nabyć każdy kierowca w Polsce oraz zakresowi ochrony, którą gwarantują.

Ubezpieczenia komunikacyjne można podzielić na obowiązkowe oraz dobrowolne. Do tej pierwszej grupy należy polisa odpowiedzialności cywilnej. Pozostałe, czyli autocasco, assistance oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie są wymagane przez prawo.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC  

Ubezpieczenie to nie chroni nabywcy, ale osoby trzecie - poszkodowane przez niego w trakcie poruszania się po drogach. Ochrona ta dotyczy zarówno innych kierowców - uczestników kolizji i wypadków, jak i pieszych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Zakres i sumy gwarancyjne są uregulowane ustawowo (Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 r.).

Autocasco

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia AC, zapewniamy sobie pokrycie kosztów naprawy szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu mechanicznego lub jego wyposażenia na skutek różnorodnych zdarzeń m.in. w wypadku drogowym przy współudziale innych pojazdów lub uczestników ruchu drogowego, w wyniku uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, itp.

Autocasco jest wymagane przez instytucje finansowe, jeżeli samochód jest przedmiotem leasingu lub został kupiony na kredyt.

Assistance

W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo gwarantuje pomoc kierowcy i pasażerom w razie wypadku, awarii, kradzieży, unieruchomienia pojazdu itp.

W zakresie tego ubezpieczenia może się znaleźć pomoc medyczna, informacyjna, pomoc tłumacza, zakwaterowanie w hotelu, holowanie pojazdu do warsztatu, zwrot kosztów holowania pojazdu, naprawy pojazdu, noclegu i wiele innych.

Polisa następstw nieszczęśliwych wypadków

Tego typu ubezpieczeniem chronieni są pasażerowie i kierowca. Odszkodowanie jest wypłacane, gdy osoby objęte ochroną doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu lub gdy poniosą śmierć. Składka zależy od sumy ubezpieczenia i ilości miejsc zapisanych w dowodzie rejestracyjnym auta. To ubezpieczenie chroni nas przed poważnymi ryzykami. Składka jest niewielka, więc wykupienie NNW jest bardzo polecane.


OZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie - rodzaj ubezpieczenia, które przede wszystkim ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.