X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie AC korzystne w kryzysie

2013-04-23 20:50 wtorek
Polisa assistance
Rynek ubezpieczeń to już nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, czy OC rolników. Ubezpieczyciele walczą o klientów wyprzedzając się w tworzeniu nowych. kompaktowych produktów dostosowanych do konkretnego odbiorcy.

Sektor ubezpieczeń to szeroka gama polis ubezpieczeniowych pozwalających chronić praktycznie wszystko. Nie da się jednak ukryć, że główną dźwignią odpowiadającą za wyniki towarzystw ubezpieczeniowych są dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne – autocasco.

Kryzys finansowy nie omija zakładów ubezpieczeń, które uzależnione są od zasobności portfeli swoich klientów. Można do tego podejść to w dwojaki sposób, ponieważ część osób rezygnuje z polis, aby zaoszczędzić, natomiast inni w związku z niezbędnymi czasami chcą się zabezpieczyć np.: ubezpieczeniem podstawowym.

W roku 2012 sprzedaż nowych samochodów spadła o 2,5 proc. względem roku poprzedniego. Wpłynęło to znacznie na sprzedaż polis autocasco, które dedykowane są dla pojazdów nowych i względnie nowych, czyli do 10 roku użytkowania.
Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na cenę przygotowali ofertę, w której klient może wybrać ryzyka, od jakich ubezpieczony pojazd będzie chroniony. Dzięki takiemu podejściu nabywca może wskazać, od czego chce być ubezpieczony.

Węższy zakres ubezpieczenia wiąże się z niższą składką. Takie rozwiązanie jest na pozór dobre, ponieważ sam zainteresowany zyskuje ochronę ubezpieczeniową bez konieczności odstępowania od ubezpieczenia autocasco. Jednakże przy likwidacji szkody może okazać się, że poszkodowany nie otrzyma odszkodowania, ponieważ dane zdarzenie (którego wcześniej nie wybrał w polisie) nie jest objęte ochroną.

Niemniej rozważnie dobierając ryzyka możemy skonstruować ubezpieczenie, które w pełni zaspokoi nasze oczekiwania, a dodatkowo będzie okazja, aby zaoszczędzić.

Tego typu polisy nie są nowością na rynku, ponieważ PZU już od dłuższego czasu posiada w swojej ofercie ubezpieczenie „minicasco”. Ubezpieczyciel odpowiada za zdarzenia, gdy wystąpi szkoda w pojeździe, bądź w jego wyposażeniu wskutek: zderzenia z osobami lub zwierzętami, działania osób trzecich, w tym włamania, zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar, działania czynników termicznych lub chemicznych oraz wskutek kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia, a także jego uszkodzenia po kradzieży lub próbie kradzieży.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2013-05-24 10:45 piątek ~insurance | [+] odpowiedz
    Kup polisę WARTA DOM24+ ON-LINE i skorzystaj z 10% zniżki wpisując kod promocyjny: WARD01656000 https://wartadirect.pl/household/begin?p=42328
  • 2013-05-09 01:25 czwartek ~geflort | [+] odpowiedz
    Po ostatnim wyjeździe do Niemiec i nieprzyjemnościach z holowaniem już teraz wszyscy w robocie mają wykupione odgórnie Generali, bo oni są chyba na Zachodzie najbardziej poważani jeśli chodzi o assist... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowana suma ubezpieczenia - to określona w polisie kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.