X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Za młodzi na drogie ubezpieczenie

2012-10-08 10:42 poniedziałek
Ubezpieczenie dla młodego kierowcy
Pod koniec września Grupa Ergo Hestia rozpoczęła kampanię promocyjną You Can Drive – oferty produktowej skierowanej do młodych klientów Grupy. W ramach marki You Can Drive, powstałej w 2009 roku, młodzi ludzie, którzy nie ukończyli 30. roku życia, za pośrednictwem platformy internetowej mają możliwość zakupu polisy komunikacyjnej, mieszkaniowej lub podróżnej.

Kampania „Za młodzi się wściekli” promuje ubezpieczenia komunikacyjne podkreślając, że młodzi kierowcy nie zawsze muszą powodować więcej wypadków komunikacyjnych. Na polskim rynku jest to pierwsza, wyspecjalizowana pod kątem wieku oferta ubezpieczenia komunikacyjnego.

W ubiegłym roku również PZU promowało ubezpieczenie OC i AC dla kierowców do 26. roku życia, namawiając ich na ubezpieczenie „bez babci”. Ale czy dla młodych kierowców to są faktycznie najatrakcyjniejsze rozwiązania, czy bardziej „zwodzenie” przez ubezpieczycieli szukających po prostu szerszego odbioru wśród klientów? Sprawdźmy.

Statystyki dotyczące przyczyn wypadków samochodowych są bezlitosne dla młodych kierowców. Największe zagrożenie na drodze stanowią „atuty” przypisywane siłą rzeczy najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – brawura i brak doświadczenia. Z policyjnych danych wynika, że 40 proc. wypadków komunikacyjnych spowodowanych jest przez osoby w wieku 18-24 lat. Zakłady ubezpieczeń nie bez powodu zatem rekompensują większe ryzyko ubezpieczenia młodego kierowcy wysoką składką.

Oczywiście reguła ta nie jest prawdziwa w stosunku do wszystkich młodych właścicieli samochodów. Bardzo wielu jeździ ostrożnie i odpowiedzialnie, i oni właśnie mogą czuć się pokrzywdzeni, gdyż cena jaką muszą zapłacić za polisę nie jest adekwatna do jej wartości. Na tej zawodności rynku i statystyk starają się zyskać Ergo Hestia i PZU podkreślając, że znaleźli optymalne rozwiązanie ubezpieczeniowe dla młodych, bezszkodowych kierowców.

Kampania PZU nawiązywała do popularnego rozwiązania uniknięcia zwyżki za wiek stosowanego przez wielu młodych właścicieli auta – ubezpieczenie ze starszym współwłaścicielem, reklamową „babcią”. Promocja PZU obejmuje niższą zwyżkę za wiek, która w poszczególnych towarzystwach jest różna i sięgać może nawet do 100 proc.

Kierowcom do 22. roku życia PZU oferuje zwyżkę w wysokości 30 proc. (zamiast dotychczasowych 50 proc.), natomiast starszym – do 25 lat – 20 proc. (zamiast 30 proc.). Co więcej PZU nie bierze pod uwagę okresu posiadania prawa jazdy, zatem krótki staż „za kółkiem” nie ma wpływu na wysokość składki. Ale rozwiązanie to, mimo że na pewno chwytliwe medialnie, w rzeczywistości nie gwarantuje młodym kierowcom niższej składki. Bo przy ubezpieczeniu z „babcią”, nawet jeśli zwyżka za wiek wyniesie 50 proc. uwzględniona zostanie zniżka wypracowana przez starszego kierowcę – a tutaj może to być maksymalnie 60 proc.

Jeśli ubezpieczamy się sami zgodnie z zasadami promocji zwyżka za wiek może wynieść tylko 30 proc., ale nie otrzymamy za to żadnej dodatkowej zniżki. Wynik wyjdzie na niekorzyść propozycji PZU. Oczywiście należy dokładnie sprawdzić różne opcje ubezpieczenia, gdyż w sytuacji, gdy współwłaściciel ma mniejsze zniżki lub młody kierowca ma zwyżkę za szkodowość niższa zwyżka za wiek może w ostatecznej kalkulacji okazać się dla ubezpieczonego korzystna.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2012-10-09 23:12 wtorek ~www | [+] odpowiedz
    za te pieniądze dołożę jeszcze młodemu z Wrocławia ubezpieczenie szyb. Pani nie zna rynku ubezpieczeń, a wyliczanki z porównywarek internetowych są niestety o kant czegoś potłuc
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Likwidacja szkody - czynności wykonywane po wypadku ubezpieczeniowym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.