X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Zanim ruszysz w podróż – sprawdź zakres swojego assistance

2010-10-29 09:07 piątek
Zanim ruszysz w podróż sprawdź zakres swojego as
Na przełomie października i listopada, aby zapalić symboliczną świeczkę na grobach bliskich, Polacy przemierzają wiele kilometrów. Co robić, jeśli podczas wyjazdu pojawią się problemy z uruchomieniem samochodu, w trasie zaskoczy nas awaria, zgubimy kluczyki czy auto zostanie skradzione? – radzi Michał Krzyżanowski, Pełnomocnik Zarządu ds. Klientów Strategicznych Inter Partner Assistance Polska SA.

Pamiętajmy, że w przypadku nagłych sytuacji kryzysowych, związanych z podróżą samochodem, gwarancją uzyskania profesjonalnej pomocy jest odpowiedni pakiet assistance, dodany np. do OC i AC – łączony z assistance gwarancyjnym w przypadku nowych aut. Może on zagwarantować nam wsparcie w większości nieprzewidzianych zdarzeń, które podczas przedłużonego weekendu z 29 października – 1 listopada br. mogą nas spotkać na drodze.

Mowa tu zarówno o drobnych stłuczkach, wypadkach, awariach pojazdu, utracie kluczyków, jak również kradzieży auta, braku paliwa, rozładowaniu akumulatora, wymianie koła itp.

Możliwość wykorzystania assistance jest szczególnie istotna w przypadku samochodów o większym zaawansowaniu technologicznym, co oznacza, że nie jesteśmy wstanie dokonać najprostszych napraw na własną rękę. W takich przypadkach potrzebne jest wsparcie profesjonalistów, którzy dysponując właściwymi narzędziami, są w stanie usunąć usterkę na miejscu, albo odholują unieruchomione auto do miejsca, w którym możliwa będzie naprawa.

Warto pamiętać, że dodatkowo wykupywane, rozbudowane ubezpieczeniowe pakiety assistance mogą zapewnić również wyższe limity oraz dodatkowe świadczenia takie jak: transport zarówno kierowcy, jak i pasażerów do domu albo do celu podróży, organizacja noclegu dla wszystkich osób podróżujących samochodem, czy zapewnienie zastępczego kierowcy, który w razie problemów zdrowotnych właściciela poprowadzi auto.

W ramach rozbudowanych pakietów assistance często dostępna jest również rozbudowana usługa pomocy medycznej dla osób podróżujących i pomocy informacyjnej - np. telefonicznego pilotowania kierowcy w razie zabłądzenia.

Dlatego - zanim wyruszymy w podróż - dobrze jest sprawdzić zakres przysługujących nam świadczeń assistance i upewnić się czy wiemy jak z nich skorzystać. Informacje na ten temat znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia assistance lub w książeczce gwarancyjnej nowego pojazdu.

Trzeba zapoznać się z oferowanym zakresem pomocy, wyłączeniami oraz z obowiązkami ubezpieczonego, które określają dane niezbędne do skorzystania z pomocy, jak np. polisa assistance, naklejka, ubezpieczenie OC.

Numer telefonu alarmowego assistance, pod który musimy zadzwonić, dobrze jest wpisać na stałe do swojego telefonu komórkowego.

Materiał ekspercki Inter Partner Assistance z dnia 27.10.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cesjonariusz - osoba, na rzecz, której ubezpieczony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.