X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Mądry Polak przed szkodą. Gdy wyruszasz samochodem w świat

2006-06-29 15:48 czwartek

Nadchodzi sezon wyjazdów wakacyjnych. Część z nas – ceniąc sobie niezależność - rezygnuje z ograniczających swobodę podróżowania wycieczek oferowanych przez biura podróży i wybiera wypoczynek na własną rękę.

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród internautów w 2004 roku przez firmę Gemius, aż 72,8% z nich zamierzała wybrać się na wyjazd indywidualny, z czego 62,7% własnym samochodem*.

To rozwiązanie jest gwarancją spędzenia urlopu według własnego planu, który – w zależności od spontanicznej decyzji, niespodziewanych wydarzeń czy innych czynników – może być swobodnie modyfikowany. Jesteśmy panami własnego losu, niezależnymi i wolnymi jak ptaki.

Jednakże jest też druga strona medalu. Samodzielnie organizowany wyjazd wymaga poświęcenia zdecydowanie więcej czasu i energii na jego przygotowanie. Trzeba pamiętać o wielu szczegółach, które pozwolą nam spędzić urlop w sposób komfortowy i bezpieczny.

Przed podróżą samochodem za granicę nie wystarczy zadbać tylko o jego dobry stan techniczny i wyposażenie. Równie ważne jest dobranie ubezpieczenia, które zapewni nam całkowitą ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Pakując się na wyczekiwany urlop, rzadko kiedy myślimy o nieszczęściach, które mogą się nam przydarzyć. To bardzo poważny błąd, który niejeden kierowca srogo odpokutował.

Bezdyskusyjnym minimum ubezpieczeniowym jest oczywiście polisa OC, bez której nie próbujmy nawet wyjeżdżać z garażu.

Dzięki jej posiadaniu, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje za nas (jako sprawców wypadku) koszty m. in.:

  • naprawy cudzego samochodu i innych wyrządzonych szkód materialnych,
  • leczenia potrąconego przez nas przechodnia,
  • rentę inwalidzką lub odszkodowania dla ofiar wypadku.
Niestety za szkody wyrządzone na własnym pojeździe musimy zapłacić sami, więc może warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, które zdejmie z nas ten ciężar? Mowa oczywiście o Auto-Casco.

Każdy posiadasz samochodu ma do wyboru szeroki wachlarz wariantów chroniących jego pojazd zarówno przed uszkodzeniami wynikłymi z kolizji drogowych z innymi kierowcami, jak i powstałych na skutek innych zdarzeń. W zależności od wybranej opcji, polisa AC może chronić od kradzieży, wandalizmu czy zniszczenia auta przez żywioły, takie jak: huragan, piorun, grad, powódź czy pożar.

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wskaźnik alokacji - określa część składki inwestowanej w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.