X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: Co z tymi podwyżkami OC – direct?

2011-07-19 12:46 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom

Znacznie większe rozbieżności dotyczą ubezpieczenia OC dla młodych kierowców. Podobnie jak w przypadku doświadczonego kierowcy, najbardziej skorzystają klienci, którzy będą chcieli zawrzeć ubezpieczenie w LINK4.

Ze zdecydowanie większym niż w ubiegłym roku wydatkiem liczyć się muszą ci, którzy zdecydują się skorzystać z usług AXA Direct
. Młody kierowca będzie musiał w AXA Direct uregulować składkę o 145 zł większą niż gdyby ubezpieczał auto w 2010.

Oferta dla młodego kierowcy kształtuje się korzystniej w AXA oraz LINK4, jeśli głównym właścicielem samochodu jest rodzic, z którego zniżek dziecko będzie korzystać, kupując polisę OC. W sytuacji, gdy to młody kierowca figuruje w dokumentach jako główny właściciel pojazdu, składka rośnie nawet 3-krotnie.

Ceny ubezpieczenia komunikacyjnego oferowanego w systemie direct nieznacznie różnią się od tych oferowanych przez tradycyjnych ubezpieczycieli, gdzie składka dla doświadczonego kierowcy kształtuje się na poziomie od 434 zł (Hestia) do 774 zł (Warta). Przy czym zniżka za kupno polisy OC przez Internet niekoniecznie jest równoznaczna z najkorzystniejszą ofertą na rynku. Towarzystwa sprzedające ubezpieczenia komunikacyjne poza systemem direct nadal mogą zaproponować konkurencyjną cenę.


* Sumy ubezpieczenia NNW w poszczególnych towarzystwach różnią się. Do kalkulacji wybrane zostały te na poziomie średnim, przy czym u niektórych ubezpieczycieli najniższe kształtują się na poziomie 50.000 zł (AXA) i taka właśnie kwota przyjęta została w kalkulacji. Większość towarzystw umożliwia zmianę sumy ubezpieczenia NNW. Warto podkreślić, że ubezpieczyciele podnieśli od zeszłego roku najniższe sumy ubezpieczenia NNW, niejednokrotnie obniżając jednak składkę. AXA ubezpiecza kierowców od następstw nieszczęśliwych wypadków od sumy 50.000 zł, podczas gdy rok temu było to 25.000 zł. Składka z 63 zł spadła jednak do 56,95 zł. Liberty Direct umozliwia zawarcie ubezpieczenia NNW już na sumę ubezpieczenia w wysokości 20.000 zł (w ubiegłym roku: 14.800 zł). Nie zmieniła się za to składka, która nadal wynosi 59 zł. LINK4 nie zmienił sum ubezpieczenia za NNW, ale składka (przy średniej sumie ubezpieczenia, a więc 12.000 zł) z 70 zł spadła do 59,70 zł.

** Taka kwota składki obowiązuje po wpisaniu w formularzu zamieszczonym na stronie LINK4 i AXA danych młodszego kierowcy jako głównego właściciela pojazdu (z uwzględnieniem zniżki rodzica). Zgodnie z informacją uzyskaną w Towarzystwie LINK4, głównym kierowcą jest ten, który częściej korzysta z auta.

Małgorzata Pawlaczek

 

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kaucja - suma pieniędzy, która stanowi zabezpieczenie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.