X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: Co z tymi podwyżkami OC? Część 2

2011-07-12 09:23 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom
Pozostali ubezpieczyciele solidarnie wprowadzali podwyżki, jednak medialne doniesienia o 30% wzroście cen za OC są w odniesieniu do tej grupy klientów lekką przesadą. Średnia podwyżka w analizowanym przypadku wyniosła 18%, a dwa towarzystwa wprowadziły naprawdę nieznaczne zmiany cen (wzrost o 16 zł i o 62 zł).

(Podobnie w przypadku stawek za OC dla młodych kierowców, przedstawionych w jednym z poprzednich raportów, podwyżki wyniosły średnio 12,5%).

Zarówno ceną, jak i poziomem podwyżek nęci Hestia, której oferta jest wśród analizowanych ubezpieczycieli najkorzystniejsza finansowo – i to niezmiennie od roku. Kolejne wprowadzane przez Hestię podwyżki są wręcz symboliczne: 2 zł, a następnie 14 zł.

Za to Allianz, który zdecydował się na najwyższą podwyżkę (stawka wzrosła o ponad 37%) i tak proponuje panu Piotrowi polisę za dość konkurencyjną cenę, korzystniejszą niż oferty Generali, PZU i Warty.

Analizując podwyżki za OC należy pamiętać o pewnych prawidłowościach.

Fakt, że dany ubezpieczyciel podniósł stawkę o kilkadziesiąt procent nie oznacza, że zamierza on ograbić klientów – przykładem jest Allianz, który pomimo konsekwentnie wprowadzanych sporych podwyżek i przodowania w tabeli pod względem wzrostu stawki, nadal może zaoferować panu Piotrowi OC za konkurencyjną cenę.

Warto zauważyć, że Warta, która podwyższyła stawkę o ponad 10% mniej niż Allianz, oferuje polisę o 177 zł droższą od tego drugiego ubezpieczyciela.

Jeśli zależy nam na znalezieniu niedrogiej oferty ubezpieczenia OC, zwróćmy uwagę na aktualne ceny ubezpieczenia – medialne doniesienia o podwyżkach, nawet radykalnych, nie są dla kierowców miarodajnym czynnikiem, na podstawie którego można wnioskować o cenie polisy.

Poziom podwyżek niekoniecznie przekłada się wprost na wysokość składki za OC i konkurencyjność ceny.

 

Olga Żarnowiecka, Magdalena Lis-Rzeźnik

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel trasowany - weksel, w którym wystawca zobowiązuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.