X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyjeżdżając za granicę, pamiętaj o ubezpieczeniu samochodu

Wakacje samochód
Nie wszędzie wystarczy jednak samo OC. W krajach takich jak: Albania, Andora, Białoruś, Rosja, Ukraina, Turcja, Serbia czy Maroko nadal obowiązuje Zielona Karta, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy, będący dowodem, że jego posiadacz objęty jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

Dlatego przed wyjazdem do tych krajów należy zaopatrzyć się u swojego Ubezpieczyciela w taki dokument.

Warto

Aby mieć dodatkowe zabezpieczenie, zwłaszcza jeżeli chodzi o stan techniczny naszego samochodu, można sobie wykupić dodatkowe ubezpieczenie assistance, które zapewnia pomoc w trudnych sytuacjach, takich jak wypadek, awaria, unieruchomienie lub kradzież pojazdu, choroba, obrażenia ciała lub śmierć kierowcy.

Ubezpieczyciele oferują zazwyczaj pomoc:
 • techniczną, np. holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu naprawczego,
 • medyczną - leczenie ambulatoryjne oraz hospitalizacja kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu,
 • finansową, np. zakwaterowanie kierowcy i pasażerów w hotelu  w sytuacji, gdy naprawa pojazdu nie może się odbyć w tym samym dniu, w którym zaistniało zdarzenie,
 • informacyjną.
Aby wiedzieć, co konkretnie zawiera polisa zawsze warto dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia do niej dołączone, lub przygotować zestaw pytań, na które będzie mógł odpowiedzieć agent ubezpieczeniowy.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • 2015-07-01 11:36 środa ~mfind | [+] odpowiedz
  Warto też zabrać ze sobą polsko-angielskie oświadczenie o zdarzeniu drogowym. W razie kolizji znacznie ułatwia komunikację i późniejszą likwidację szkody. Pozdrawiam, Łukasz
 • 2015-06-30 10:36 wtorek ~Ekspert Link4 | [+] odpowiedz
  Czy wiesz, że jadąc poza granice kraju i poruszając się autem pożyczonym (gdy kierowcy nie ma w dowodzie rejestracyjnym) poza Polską wymagane jest upoważnienie do użytkowania tego pojazdu? Aktualne ub... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.