X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Likwidujemy szkodę z AC

2013-02-05 11:32 wtorek
Likwidacja szkoda z AC
Likwidacja szkody komunikacyjnej to wbrew pozorom nie taki łatwy proces, jakby się mogło wydawać. Z perspektywy poszkodowanego zazwyczaj wygląda to tak: doszło do wypadku, zgłoszona została szkoda i sprawa właściwie jest zamknięta. Niestety procedura realizacji zgłoszenia ze strony ubezpieczyciela to długa i kręta ścieżka.

W większości przypadków przeciągający się termin rozpatrywania zasadności roszczenia wynika z braku kompletnych informacji, jakich dostarczyć powinien poszkodowany.

Procedura likwidacji szkody

Fakt, że ubezpieczony posiada dobrowolną polisę AC nie oznacza, że należy mu się odszkodowanie, chociażby ze względu na wyłączenia zawarte w umowie. Towarzystwo ubezpieczeniowe ponadto musi zebrać dokumentację szkodową począwszy od formularza zgłoszenia szkody aż do numeru konta bankowego.

Niestety często niefrasobliwość i niedopatrzenia powodują, że narażamy się na niepotrzebny stres i nieprzyjemności. Zdarza się, że klient towarzystwa wychodzi z założenia, iż jeśli opłaca składki przelewem to ubezpieczyciel będzie wiedział, że również na ten numer ma być wysłane odszkodowanie. Niestety nie.

Przykłady można mnożyć, jednak należy pamiętać, że to poszkodowany występuje o wypłatę należności. Zatem to również w jego interesie (lub podmiotu roszczącego) jest to, aby dostarczyć niezbędną do likwidacji szkody dokumentację.

Ścieżka prowadząca do sprawnej likwidacji

Jeżeli zależy nam na sprawnym rozliczeniu szkody, zaraz po wypadku powinniśmy poinformować o tym ubezpieczyciela. Po przyjęciu informacji o zdarzeniu otrzymamy informację kiedy wykonane zostaną oględziny. Zazwyczaj jest to termin maksymalnie 7-dniowy. Dobrze, aby ten czas został wykorzystany na zgromadzenie niezbędnej dokumentacji, dzięki której Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie miało pełny ogląd sprawy.

Dodatkowo nie będzie konieczności dosyłania innych informacji w trakcie trwania likwidacji szkody.

Na wizytę rzeczoznawcy powinniśmy przygotować następującą dokumentację:
  • prawo jazdy osoby kierującej
  • dokument potwierdzający tożsamość właściciela (jeżeli jest współwłaściciel to również współwłaściciela).
  • dowód rejestracyjny pojazdu (jeżeli został zabrany przez policję pokwitowanie, ponadto wraz z pokwitowaniem udajemy się do wydziału komunikacji celem uzyskania kopii dowodu). Jest to niezbędny dokument do wyliczenia wartości samochodu.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba psychiczna - choroba zakwalifikowana w Międzynarodowej Statystycznej ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.